Kaljuveer versus Kalkun: Kellest saab aasta meessportlane? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV/ERR SPORT

ERR-i sporditoimetuse liikmed Marko Kaljuveer ja Kristjan Kalkun arutlesid kolme kandidaadi - Konstantin Vassiljevi, Gerd Kanteri ja Rein Taaramäe - vahel, kes võiks saada Eesti aasta meessportlaseks.

Kalkun: Kolm väga võrdset kandidaati. Kui lähtuda traditsioonilisest lähenemisest, peaks ütlema: Gerd Kanter. Aga ma usun, et aeg on selle võrra edasi läinud, et me võiks väärtustada ka natuke teistsuguseid võite. Ehk siis kui võrrelda Vassiljev - Taaramäe, siis hetkel tundub, et Taaramäele võib-olla avansina see läheks, aga ma jääks võib-olla jalgratturi juurde, kes oli Tour de France'i kaheteistkümnes ja Vuelta etapivõidu kätte sai.

Kaljuveer: Mina valiksin Konstantin Vassiljevi, sest Vassiljevi aasta oli tõesti väga-väga särav. Ta oli mees, kes suutis mängu käiku otsustavalt mõjutada. Tänu tema mängule Eesti koondis saavutas ka nii suurepäraseid võite. Jõudis Euroopa meistrivõistluste play-offi. Minu meelest me liiga Eesti spordis väärtustame seda medalit, aga ma tean, et Gerd Kanter on eelnevatel aastatel olnud parim. Ta on Pekingi olümpiavõitja. Nii et seekord ma teeksin valiku just Vassiljevile.

Kalkun: Ma olen nõus. Jalgpall tegi suure edusammu edasi Euroopa plaanis ja Vassiljev oli tõesti särav keskväljal. Ega teda asjata mitmetes portaalides vaata, et valiksarja mingi vooru parimaks ei valitud. Ometi mulle natuke tundub, et - jah, sa ütled küll, et teda võiks valida - kas natuke tema puhul ka avansina ei ole? Et on viimane võimalus?

Kaljuveer: Ma ei usu, et see on viimane võimalus ja avansina ma ka ei usu, sest tegelikult on ta selle väga ausa tööga välja teeninud. Ikkagi kaheksa väravat lõi Eesti koondise eest. Muutis otsustavalt mängu käiku. Meenutame Põhja-Iirimaa mängu seal Belfastis, kus Eesti koondis oli 0:1 kaotusseisus, tuli Vassiljev väljakule, lõi kaks väravat ja jõudsime 2:1 võiduga Euroopa meistrivõistluste play-offi. Ma arvan, et ta on igati väärt seda.

Minu meelest Taaramäe saaks avansina, sest ma arvan küll, et Taaramäe on tulevikus Tour de France'i esikolmikus ja võidab veel rohkem etappe ka erinevatel tuuridel. Aga jah, Kanter on olümpiavõitja ja maailmameister olnud. Kanteri maailmameistrivõistluste hõbe oli talle endale väga tähtis ja Eesti rahvale ka loomulikult. Aga Kanteri ja Taaramäe puhul võime võib-olla rääkida järgmisel aastal, et nemad võivad olla ühed suuremad kandidaadid.

Kalkun: Aga need jäävad alati oleksiteks. Me ei tea, mis inimestele saatus kaasa toob, mida nad üldse kunagi veel võidavad. Lähtuda sellest, et Taaramäel on vara saada või et Gerd Kanter on ka parem olnud - ehkki ma olen nõus, Vassiljevil oli superaasta -, siis jalgpalli või üldse pallimängu esiletõstmine oleks selles mõttes ajastu märk, et omal ajal Mart Poom või Martin Müürsepp selleni üldse ei jõudnud.

Kaljuveer: Ja kunagi pole valitud ka jalgpallurit parimaks meessportlaseks. Rääkimata sellest, et isegi parim võistkond pole kunagi jalgpallivõistkond olnud. See lõppev aasta on ideaalne võimalus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: