Eesti sai noorte Rahvuste krossil üheksanda koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

65 cc klassi start
65 cc klassi start Autor/allikas: Margus Almers

Pühapäeval Belgias toimunud noorte Rahvuste krossil oli Eesti meeskond üheksas. Klassis 65cc võitsid Richard Paat, Mark Peterson ja Romeo Pikand koguni kolmanda koha.

Kui laupäevaste kvalifikatsioonisõitude ajal oli 22 soojakraadi ja rada tolmas, siis täna oli ilm sombusem ja kümme kraadi jahedam ning eestlastele sõiduks sobivam. Hommikuses soojenduses tegidki väga head sõidud Hans Priidel (Open) ja Richard Paat (65cc), saades vastavalt teise ja kuuenda koha.

Võistlussõitudes sai klassis 65cc Richard Paat esimese sõidu stardist kümnendana minema, tegi väga hea sõidu ja lõpetas seitsmendana. Romeo Pikand kukkus aga stardikurvis ja võitles end viimaselt kohalt 18., Mark Peterson oli 16.. Ka teises sõidus tegi Paat sama tugeva tulemuse ehk oli seitsmes, Peterson tegi ühe oma elu parima sõidu ja võitles end seekord 27. positsioonilt 12. kohale, Pikand oli selles sõidus 14.. Kokkuvõttes sai Eesti selles klassis Läti ja Soome järel kolmanda koha.

Open klassi esimeses sõidus Hans Priidel kukkus neljanda koha pealt ja lõpetas 17., Jörgen-Matthias Talviku oli kohe tema järel 18.. Marek Künnapas oli sunnitud katkestama. Priidel tegi seekord aga hea tulemuse, olles üheksas ja Talviku sai teises sõidus 21. koha. Open klassi kokkuvõttes oli Eesti kümnes, klassivõit läks Suurbritanniale.

Klassis 85cc sai Tristan Uiga esimeses sõidus hea stardi, kuid kukkus. Ka Mihkel Kallion kukkus stardis ja hakkas tagant võitlema. Finišis oli Joosep Pärn 26., Uiga 33. ja Kallion 35.. Teise sõidu parim eestlane oli Kallion 22. kohal, Uiga 25. ja Pärn 33.. 85cc klass oli eestlastel kolmest kõige nõrgem, Eesti sai 12. koha, klassi võitis Saksamaa.

Kolme klassi kokkuvõttes sai Eesti üheksanda koha (375 p), võitis Läti (199 p).

Eesti noored osalesid Belgias toimuval Coupe de l'Avenir nimelisel võistlusel, mida selle formaadi järgi kutsutakse ka noorte Rahvuste krossiks, kolmandat korda.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: