Maailma neljas reket pidi Pekingis tunnistama grusiini paremust ({{commentsTotal}})

Nikoloz Basilashvili
Nikoloz Basilashvili Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kõrgetasemelise Pekingi tenniseturniiri finaalis alistas grusiin Nikoloz Basilashvili (ATP 34.) maailma neljanda reketi Juani Martin Del Potro 6:4, 6:4.

Karjääri teise ATP tiitli võitnud grusiinil kulus 30-aastase Del Potro alistamiseks tund ja 41 minutit. Avasetis murdis Basilashvili maailma neljanda reketi servi ja läks kiirelt 3:1 juhtima. Del Potro suutis küll kolmel korral kaotusseisu ühele geimipunktile vähendada, aga Basilashvili suutis sellegipoolest võita seti 6:4.

Teine sett osutus oluliselt tasavägisemaks, kui kord võitis geimi argentiinlane, kord grusiin. Basilashvili suutis eduseisu haarata alles üheksandas geimis, kui murdis Del Potro servi. Põnevas kümnendas geimis oli Del Potrol kasutada kaks murdepalli ja Basilashvilil kolm matšpalli. Edukamaks osapooleks osutus Gruusia tennisist, kes kolmanda matšpalli edukalt ära kasutas, võttes sellega ka teises setis 6:4 võidu.