Prantsusmaa lahtiste uut väljakut ümbritsevad kasvuhooned ({{commentsTotal}})

Roland Garrosi tennisekeskusese remont, fotol olevast ehitustandrist sündisid uus 7. ja 9. väljak. Uus n-ö kasvuhooneväljak kerkis vasakusse alla nurka.
Roland Garrosi tennisekeskusese remont, fotol olevast ehitustandrist sündisid uus 7. ja 9. väljak. Uus n-ö kasvuhooneväljak kerkis vasakusse alla nurka. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Aasta teise suure slämmi turniiri ehk Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste tennisekeskuse uuendus Pariisi äärelinnas on täies hoos ja üheks ehk erilisemaks muudatuseks on väljak, mida ümbritsevad kasvuhooned.

Uus n-ö kasvuhooneväljak asendab senist 1. väljakut, mida rahva seas kutsuti härjavõitlusareeniks, kuna see oli ringikujuline. Kasvuhoonetest ümbritsetud väljak hakkab Prantsusmaa ühe edukama naistennisisti järgi kandma Simonne Mathieu nime. Mathieu võitis Prantsusmaa lahtised 1938. ja 1939. aastal. 1. väljak plaanitakse 2019. aastal lammutada.

Simonne Mathieu väljak mahutab 5000 pealtvaatajat ja see on keskuse suuruselt kolmas väljak – suuremad on vaid peaväljak ehk Philippe Chatrier' väljak ning Suzanne Lengleni väljak.

Põhjus, miks väljakut ümbritsevad kasvuhooned, on väga lihtne – nimelt laieneb Roland Garrosi tennisekeskus Serres d'Auteuil' botaanikaaeda ja selleks, et väljak keskkonda sobituks ega rikuks botaanikaaia üldmuljet, ehitati selle ümber kasvuhooned, mis täidetakse neljalt kontinendilt pärit taimedega.

View this post on Instagram

???? The new court : Simonne-Mathieu is here ! #RolandGarros #Paris ???? C.Guibbaud/FFT

A post shared by Roland-Garros (@rolandgarros) on

Lisaks uuele väljakule läbib põhjaliku uuenduskuuri ka Chatrier' nime kandev peaväljak. Pärast tänavusi Prantsusmaa lahtisi lammutati ligi 80 protsenti senisest väljakust maha ja ehitatakse uueks. Väljak saab uued tribüünid, mis peaksid valmis saama tuleva aasta turniiriks ning 2020. aasta Prantsusmaa lahtisteks peaks peaväljakul olema ka suletav katus. Siiani on Roland Garros ainus slämmiturniir, kus polnud võimalik vihma korral katuse all mängimist jätkata.

Tennisekeskus saab veel kolm uut väljakut – number 7, 9 ja 18, mis hakkab hiljem kandma hoopis 14. väljaku nime. 7. väljak hakkab mahutama 1500 ja 9. väljak 550 pealtvaatajat. 18. väljakust saab suuruselt neljas mänguplats, mille ääres on 2200 istekohta.

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: