Nõlvaku – Tiisaare teekond Qinzhous lõppes kaotusega Tai paarile ({{commentsTotal}})

Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar

Eesti rannavõrkpalliduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar osales Hiinas Qinzhous toimuval tugevuselt 3* maailmakarika etapil. Eestlased pääsesid otse põhiturniirile, kus läbisid edukalt alagrupiturniiri, jõudes seeläbi esimesse ringi. Seal jäädi ka pidama, kui tasavägises kohtumises tuli alla vanduda Tai paarile.

Põhiturniir algas esmaspäeval ja H-alagruppi kuulunud Nõlvak - Tiisaar kohtusid avamängus Venemaa paariga Valeri Samoday - Taras Mõskiv. Kaks esimest vaatust olid äärmiselt tasavägised, avageimi võitis 22:20 Eesti paar, teine vaatus läks tulemusega 24:22 venelastele. Otsustavas geimis pani Venemaa paar maksma oma 15:5 paremuse, võites seega kohtumise 2:1, kirjutab Volley.ee.

Lisaks kuulusid H-alagruppi ameeriklased Tri Bourne - Trevor Crabb ning Hiina duo Li Zhuoxin - Zhou Chaowei. Nõlvak - Tiisaar läksid järgmisena vastamisi Hiina duoga ning selle mängu võitis Eesti paar 2:0 (21:15, 21:18). See tähendas, et meie esiduo pääses esimesse ringi, kus oli vastaseks Taimaa paar Inkiew Nuttanon - Padsawud Sedtawat.

Nõlvak - Tiisaar võitsid avageimi 21:18, ent jäid teises kiirelt tagaajaja rolli, millest suutsid alles lõpu eel välja tulla. Teise geimi lõpp oli tõeline triller, mille suutsid lõpuks tulemusega 24:22 enda kasuks kallutada Nuttanon - Sedtawat. Seega pidi võitja selgitama kolmas geim. See algas tasavägiselt, ent 6:6 viigiseisult jäid eestlased 7:11 kaotusseisu ning sellest enam välja rabeleda ei õnnestunud ja vastu tuli võtta 10:15 kaotus. Mäng seega Tai paarile 2:1 ning sellega sai Nõlvaku - Tiisaare teekond Hiina etapil otsa. Kokkuvõttes said eestlased 17. koha.