Laura Nurmsalu alustas OM-kvalifikatsiooniturniiri väga tugevalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laura Nurmsalu
Laura Nurmsalu Autor/allikas: Siim Talmar

Sel nädalal toimub Inglismaal vibuspordi EM, mille raames selgitatakse ka Rio OM-pääsmeid. Eestlastest alustas võistlust väga hästi Laura Nurmsalu, kes sai tänu tugevale eelringi tulemusele EM turniiril otsepääsme 32 parema hulka ja Rio OM turniiri alustab ta 4. asetusega. Võistlustules on lisaks Nurmsalule veel viis sportvibu ja kaks plokkvibu laskurit. EM-duellidega jätkavad täna ja homme ka sportvibu naiskond (Nurmsalu/Pärnat/Luik), sportvibu segavõistkond (Nurmsalu/Kaasik) ja plokkvibu segavõistkond (Jäätma/Puusepp).

EM toimub märgilise tähtsusega kohas - Nottinghamis. Just sealt said alguse legendaarsed jutud Robin Hoodist. Kokku osaleb EM-il ligi 300 laskurit 44 riigist, kuid Euroopa meistrivõstluste finaalidest saab tõenäoliselt veelgi rohkem tähelepanu seal aset leidev Rio olümpia kvalifikatsiooniturniir. Selgitamisele läheb kolm naiste ja kolm meeste kohta. Igal riigil on võimalik võtta maksimaalselt üks koht. Kolme naiste koha peale konkureerib 50 laskurit 23 riigist ja kolme meeste koha peale 95 meest 38 riigist. Lisaks käesolevale kvalifikatsiooniturniirile on vibuspordis veel ainult üks turniir jäänud – see toimub juunikuus Antalyas.

Eile toimus eelring, mis pani paika nii EM-i kui Rio OM-turniiri duellitabeli. Eestlastest tegi säravaima esitluse Laura Nurmsalu, kes sai keerulistes tuuleoludes hästi hakkama. Nurmsalu tulemus 635 silma andis talle EM-konkurentsis 69 naise seas 8. asetuse ja seega otsepääsu 32 parema hulka. Rio OM-kvalifikatsiooniturniiri arvestuses teenis ta selle tulemusega 4. asetuse. Kui teised sportvibu koondislased lasevad täna 1/48 ja 1/24 duelli, siis Nurmsalu alustab alles 1/16 duellidest homme hommikul. Plokkvibu laskuritel toimub täna 1/24 duell. Kristjan Puusepp teenis 1/48 duellist vaba pääsu 1/24 duellile.

Sportvibu naiskond (Nurmsalu/Pärnat/Luik) teenis 14. asetuse ja kohtub täna pealelõunal 3. asetusega Ukrainaga. Sportvibu segavõistkond (Nurmsalu/Kaasik) pääses kvalifikatsioonist 16. asetusega edasi ja kohtub 1/8 duellis esimese asetusega Türgiga. Samuti teenis 16. asetuse plokkvibu segavõistkond (Jäätma/Puusepp), kes kohtub Sloveenia tiimiga. Segavõistkondade duellid toimuvad homme pealelõunal.

Täna:
EM 1/48 ja 1/24 duellid sportvibu mehed – Tanel Kaasik, Jaanus Gross, Martin Rist
EM /48 ja 1/24 duellid sportvibu naised – Reena Pärnat ja Siret Luik; Laura Nurmsalul vabapääse 1/16 duelli
EM 1/24 duellid plokkvibu laskurid – Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp
EM 1/8 kuni poolfinaal sportvibu võistkondlikud duellid – naiskond Nurmsalu/Pärnat/Luik

Homme:
EM 1/16 kuni poolfinaal individuaalsed duellid – L.Nurmsalu + tänased edasipääsejad
EM 1/8 kuni poolfinaal segavõistkondade duellid – sportvibus Nurmsalu/Kaasik ja plokkvibus Jäätma/Puusepp
1/48 ja 1/24 Rio OM duellid – Pärnat, Luik, Kaasik, Gross, Rist

Reede:
1/16 kuni finaalid, Rio OM duellid – Nurmsalu + homsed edasipääsejad

Laupäev:
EM plokkvibu finaalid

Pühapäev:
EM sportvibu finaalid

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: