TÄNA | Vene ja Žalgiris alustavad finaale üllataja vastu ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene ja Kaunase Žalgiris
Siim-Sander Vene ja Kaunase Žalgiris Autor/allikas: Linas Žemgulis/Kaunase Žalgiris

Täna alustatakse Leedu korvpallimeistrivõistluste finaalseeriat, kus kohtuvad Siim-Sander Vene klubi Kaunase Žalgiris ja üllataja Klaipeda Neptunas. Nelja võiduni peetava seeria esimene matš leiab aset kell 19 Kaunases.

Žalgiris võitis põhihooaja, kogudes 36-st mängust 32 võitu. Veerandfinaalides ja poolfinaalides mänge ei kaotatud - nii Pasvalyse Pieno Zvaigzdes kui ka Utena Juventus langesid kolme mänguga.

Neptunas lõpetas põhiturniiri kahe suure - Žalgirise ja Vilniuse Lietuvos Rytase - järel kolmandana (19-17), kuid tabeli keskosa oli väga tihe, sest kuues koht jäi maha vaid ühe võiduga.

Veerandfinaalis alistati Šiauliai kolm-üks ja poolfinaalis saadi üllatuslikult jagu Lietuvos Rytasest mängudega kolm-kaks. Neptunas asus seeriat juhtima kaks-null ja võitis viienda mängu võõrsil vaid ühe punktiga 73:72.

Kui Žalgiris on võitnud 17 Leedu meistritiitlit, siis Neptunas on vaid korra varem jõudnud finaali (2013/2014), kaotades toona Žalgirisele mängudega kaks-neli.