Tippmaratoonari mälestusjooks jätkub uues vormis   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keio Kits
Keio Kits

18. juunil kell 20 antakse Viljandi vanalinnas, otse raekoja juurest start 26. Jüri Lossmanni mälestusjooksule, mis eelmisel aastal sai täiesti uue hingamise ning jätkub tänavu veel suurema hooga.

Nagu mullugi, joostakse ka sel suvel Viljandi vanalinnas, Valuoja orus, lossimägedes ja järve ääres ning kavas on vaid üks distants ehk võisteldakse 6,5 kilomeetri pikkusel rajal. Start antakse raekoja naabruses asuva vana veetorni juures 18. juunil kell 20 õhtul. Osalema oodatakse nii jooksjaid kui kõndijaid.

Mullu tõi Jüri Lossmanni mälestusjooks Viljandi vanalinna kokku 150 osalejat. Tänavu loodavad korraldajad näha stardis ligi 300 jooksjat ning eeldused on selleks väga head, sest juba praegu on jooksule end registreerinud sadakond inimest.

Eelmisest aastast kasutusele võetud trass pandi paika sellisena, et nii viljandlastel kui linna külalistel oleks hea näha toredaid sportimispaiku, mida Viljandist saab leida. Kirsiks tordil on aga Trepimägi, millest osalejad peavad päris jooksu lõpus üles rühkima. Jooksule saab registreeruda veebilehel http://lossmannijooks.weebly.com.

24 esimest aastat peeti Eesti kõige edukama maratonijooksja Jüri Lossmanni mälestusjooksu Viljandis juuli keskel ja siis joosti kolmel erineval distantsil, millest pikim oli poolmaraton.

Jooksu vedas pikki aastaid Viljandi vastupidavusalade klubi Staier ning jooksu hing oli selle klubi eestvedaja, jooksutreener Ants Kuusik. Enne 25. jooksu otsustas Kuusik aga taanduda ning korralduse võttis üle klubi Jooksupartner ning peakorraldajana on ametis Kuusiku õpilane ja nüüd ise treeneri ametit pidav Einar Kaigas.

Uus korraldaja võttis jooksuga ette suured muudatused. Kui varem joosti vastavalt vanuseklassidele, kas 4,2, 10,5 või 21,1 kilomeetri pikkusel distantsil, siis nüüd on kavas vaid üks, 6,5 kilomeetri pikkune jooks. Start on toodud kuu aega varasemaks ning erakordne on ka see, et stardiaeg on laupäeva õhtul kell 20. Lisaks on kavas tund aega varem algav lastejooks.

"Mõte oli teha paraja pikkusega jooks ja kepikõnd, mis oleks vastuvõetav paljudele. Juunis on õhtud pikalt valged,ja sellest ka hiline stardiaeg," rääkis Einar Kaigas.

Jüri Lossmann on Viljandimaalt Kõo vallast pärit jooksja, kes esindas Eestit kahtedel olümpiamängudel maratonijooksus. 1920. aastal Antverpenis tuli ta hõbemedalile.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: