Eesti 800 meetri edetabelijuht sihib Tokyo olümpiat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti edetabeliliider 800 meetri jooksus Rasmus Kisel lõpetas suvel Cambridge'i ülikooli ja tahab jõuda 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.

22-aastane sportlane jooksis mullu Bydgoszczis isiklikuks rekordiks 1.49,40 ja kuigi tänavu need numbrid ei paranenud, siis stabiilsust on tulnud juurde.

"Möödunud hooaeg oli selles suhtes keeruline, et treeningute poolest kõik õnnestus, aga võistlusel ei õnnestunud sada protsenti kõike kokku panna. Oli 32 kraadi palavust - väga raske on valgel mehel 800 meetrit sellistes tingimustes joosta," tunnistab Kisel intervjuus ERR-ile.

"Aga mille üle olen möödunud hooajal õnnelik - alla 1.51 õnnestus joosta kuus korda! Samas kui eelnevatel hooaegadel on see olnud üks või kaks korda. Õnnestus uus stabiilsus saavutada ja selle pealt saab arenguhüppe teha. Miks mitte teha seda talvel, kui järgmised kuud kõik õnnestub ja Keenia laager läheb õigesse kohta?"

Kindlasti ei ole olümpiale jõudmine lihtne ülesanne. Uue süsteemi järgi pole ka enam norme ja määravaks saab koht edetabelis. "Reitingute põhjal kvalifitseerumine on selline kahe näoga asi. Ühelt poolt on meil keeruline võistlustele peale saada," tõdes Kisel.

"Teisalt mõtleme, kui palju on Keenias inimesi ja väga kõval tasemel 800 meetri jooksjaid ja kui palju neil on selliseid võistlusi, kus neid reitingupunkte jagatakse? Vaatasin, et olen praegu maailmas või Euroopas 180. [tegelikult reitingutabelis Euroopas 137. ja maailmas 338.] ja peab jõudma 70 piirimaile, et tiitlivõistlustele peale saada. Aga ma arvan, et see on täiesti tehtav ja teostatav."

Kisel kavatseb töötada ühtlasema jooksu nimel. "Kui 700-ni jõuad neli sekundit kiiremini, siis ei olegi oluline viimasel sajal enam sekund-kaks kiirem olla. Üldiselt tuleb kindlasti selle kallal töötada, et kogu jooks ühtlasemalt teha ja lõpusirge ära kesta."

"Treeningutel keskendume baasvõimekuse arendamisele. Võib-olla eelmisel aastal sai natuke palju lõike joostud ja liiga palju üle treenitud, kuna kõik tundus voolavat ja pidasin füüsiliselt vastu. Sel aastal võtame natuke rahulikumalt. Kuna olen palju Eestis, siis jälgime vereanalüüse ja selliseid asju, mida eelnevatel aastatel ei ole nii detailselt tehtud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: