MM: Kanada purustas veerandfinaalis Rootsi, Venemaa pääses kindlalt edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Max Domi ja Matt Dumba
Max Domi ja Matt Dumba Autor/allikas: Sergei Savostyanov/TASS/Scanpix

Venemaal toimuval jäähoki MM-turniiril pääsesid õhtustest veerandfinaalidest kindlate võitudega edasi poolfinaalidesse Venemaa ja Kanada koondised.

Kanada purustas koguni 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) teise suure hokiriigi Rootsi, kes lagunes vahtralehemaa meeste surve all täielikult. Kanada tegi vastase väravale kokku 34 pealeviset, rootslased suutsid teha 24 pealeviset, kuid 28-aastasena oma debüütturniiri Kanada koondises tegev väravavaht Cam Talbot sai kirja ilusa nullimängu.

Mark Stone ja Mark Scheifele kogusid kumbki ühe värava ja kaks söödupunkti, Matt Dumba arvele jäi üks tabamus ja üks sööt ning ühe tabamuse said oma nimele veel ka Brad Marchand, Derick Brassard ja Max Domi.

Venemaa kaotas Saksamaa vastu küll avakolmandiku, kuid võitis mängu lõpuks kindlalt 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Kaks väravat ja ühe söödupunkti sai kirja Vadim Šipatšjov, Aleksander Ovetškin ja Jevgeni Dadonov lisasid kumbki ühe tabamuse. Venemaa koondis tegi vastase väravale kokku 37 pealeviset ning sakslased suutsid teha 20 pealeviset.

Poolfinaalides kohtuvad USA - Kanada ja Soome - Venemaa.

Toimetaja: Siim Semiskar