Eesti langevarjur tutvustas "Ringvaates" kupliakrobaatikat ja rekordüritust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti langevarjur Indrek Pappel osales Hollandis uue Euroopa kupliakrobaatika rekordi püstitamisel, mis toimus möödunud laupäeval Hollandis Teuge lennuväljal. Pappel käis rekordüritusest lähemalt rääkimas "Ringvaate" stuudios.

Uus Euroopa rekord püstitati möödunu laupäeval, kuid vaid mõned päevad varem olid kaheaastase rekordi ületanud Venemaa langevarjurid. "Seltskond, kellega mina katset tegin ei teadnud,et nad plaanivad vahetult enne meid rekordit uuendada," rääkis Pappel. "Aga see andis meile lisamotivatsiooni juurde, kuigi meie plaanid olid juba paigas möödunud sügisest."

Kupliakrobaatika rekordüritus tähendab seda, et võimalikult palju inimesi võtab õhus sisse ühe kujundi ülevalt alla ja avatud langevarjudega peab olema kontaktis. Uus Euroopa rekord on 30 inimest. "Maailmarekord tehti 2007. aastal ja seal olid üle poole osavõtnutest ameeriklased," jätkas Pappel. "Meil oli rekordüritusel 34 inimest, kellest valiti välja need, kes saavad rekordi püstitamisega hakkama. Me tegime kaks katset."

Pappel on teinud üle 860 langevarjuhüppe ning 64 inimesega uut Euroopa rekordit läheb ta oma meeskonnaga püüdma järgmisel aastal.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: