Lahkus teenekas kergejõustikukohtunik Ilmar Pendre ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leinaküünal.
Leinaküünal. Autor/allikas: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Eesti Kergejõustikuliit teatas esmaspäeval, et meie seast on lahkunud veel eelmisel hooajal 12 võistlusel kaasa löönud kergejõustikukohtunik Ilmar Pendre (3. III1923 – 13.V 2016).

Pendre hakkas kohtunikuametit pidama juba 1943. aastal, kui veel ise tõsiselt võistlussporti harrastas. Ta oli Eesti meister 400 meetri tõkkejooksus (1948) ja Kalevi meeskonna koosseisus neljakordne Eesti meister teatejooksudes (1947-1949).  Rahvuskategooria kohtunikuks sai Ilmar Pendre 1967. aastal ning omas kehtivat kohtunikulitsentsi kuni surmani, andes panuse 1445 võistluse läbiviimisel.  

Spordiga olid seotud ka peaaegu kõik Ilmar Pendre elu jooksul peetud ametid. Ta  töötas Kalevi Spordikooli õpetaja ja treenerina, Tallinna Polütehnilise Instituudi Spordibaaside juhatajana ja Tallinna Taksopargi spordiklubi Tempo esimehena. Pensionipõlve pidades lõi Ilmar Pendre usinalt kaasa spordiveteranide tegemistes, võttes muuhulgas enda peale spordiveteranide haudade eest hoolitsemise Tallinna kalmistutel.

Suure spordiajaloo huvilise ja talletajana tunnistati ta 2015. aastal Eesti Spordimuuseumi teatmematerjalide kogumise võistluse võitjaks. Ilmar Pendret on tunnustatud Spordiselts Kalevi auliikmeks nimetamisega 1972. aastal ning Eesti Kergejõustikuliidu teeneteplaadiga tema 90. sünnipäeva puhul.

Ilmar Pendre matusetalitus on 19. mail kell 15 Tallinna Jaani kirikus, ärasaatmine Rahumäe kalmistul.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: