Inglismaa kõrgliiga publikunumbrid ei klapi, teiste seas ka Man City puhul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Manchester City fännid
Manchester City fännid Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia avaõiguslik ringhääling BBC uuris Inglismaa kõrgliigaklubide publikunumbreid ja jõudis järeldusele, et rahvahulka valetatakse tegelikust suuremaks.

Klubid edastavad ise publikunumbreid, aga BBC esitas järelepärimised kohalikele omavalitsustele, kel samuti vastavad arvud olemas. Selgus, et enamikel puhkudel numbrid ei klappinud ehk klubid kippusid pealtvaatajate hulka suuremana näitama kui omavalitsused.

Paljudel kordadel ei õnnestunud BBC-l kohaliku võimu käest vaatajanumbreid saada, aga kaheksa omavalitsust need siiski edastasid ja nii sai teha järeldusi seitsme klubi kohta. Selgus, et kõige enam lahknevad pildid West Ham Unitedi puhul. Tosina kohtumise puhul luges klubi keskmiseks pealtvaatajate arvuks 55 309, aga Newhami nõukogu teatel jäi see hoopis siiski 42 779 inimese tasemele ehk erinevus oli koguni 22 protsenti.

Publikunumbrid erinesid ka meisterklubi Manchester City puhul. Kui klubi sõnul oli keskmine pealtvaatajate arv 53 274, siis Manchesteri politsei statistika pakkus selleks arvuks hoopis 45 792 ehk 14 protsenti väiksema summa. Neist ettepoole mahtus veel 15 protsendiga Watford.

Veel said BBC ajakirjanikud jaole Southamptoni, Chelsea, Tottenhami ja Manchester Unitedi numbritele. Kui esimesel kolmel oli vahe vastavalt 13, kaheksa ja neli protsenti, siis Manchester Unitedi näol oli tegemist ainsa meeskonnaga, kus klappisid nii klubi, politsei kui ka kohaliku omavalitsuse statistikad. Nende järgi külastas klubi mänge keskmiselt 73 575 inimest.

BBC tõi välja, et erinevused numbrites ei tähenda ilmtingimata reeglitega vastuollu minemist, sest sageli loetakse müüdud piletite hulka, aga hooajapiletite omanikud ei pruug iga kord staadionil olla. Küll aga ei anna säärane lahendus täpset pilti, kui palju siiski inimesi tribüünidel on.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: