Allar Raja: tõusime nendel võistlustel ise suurüllatajateks ({{commentsTotal}})

Foto: ETV

Pühapäeval Saksamaal Euroopa meistriteks kroonitud sõudmise Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä teevad Rio de Janeiro olümpiamängudel oma esimese stardi 6. augustil.

Aasta tähtsaimale võistlusele läheb 4-aastase vaheaja järel taas Euroopa parimaks kerkinud paatkond vastu uue paadi ning aerudega, mida sel korral Euroopa meistrivõistlustel ka testiti.

"Ma eile ütlesin, et venelased on siin võistlustel üllatajad ja nad olidki üllatajad - alustasid väga tugevalt ja siis finaalis üllatasid sellega, et suutsid ennast kolmandaks sõita mitte aga seda asja ära võita. Muutusime ise sellel võistlusel neljapaatidest suurüllatajaks. Saime selgeks, et mida kehvem ilm, seda paremad võimalused on meil sõita medalile. Nagu Tõnu (Endrekson) ütles kohe pärast sõitu, et see ei tähenda seda, et me nüüd loorberitele puhkama jääme ja arvame, et oleme valmis," kommenteeris Allar Raja ETV spordiuudistele.

Uue varustuse kohta vastas Andrei Jämsä: "Mul sai suhteliselt kiiresti selgeks, et varustus on hea. Enda vormis on vaja pisiasju parandada. Varustus on eelnevaga väga sarnane. Eriti paat. Aerud on veidi kitsamad, millega selle ilma puhul on mugavam sõita. Aga paljud sõitsid nendega siin, me olime ühed viimased, kes polnud neid veel välja vahetanud. Võtsime need õigel ajal kasutusse, sest ilm oli tõesti kehv."

Kaspar Taimsoo kinnitusel on enne olümpiat vaja timmida veel ilusa ilmaga tehnilist tööd: "See on Viljandi laagri põhjal öeldes koht, kus jääb veel vajaka. Kinnitan ka Allari sõnu, et kindlasti võib ka meie jaoks pidada seda tulemust üllatuseks. Aga finišijoone ees on kõik võrdsed ja on nagu on, mis sa enam teed."

"Varjatud potentsiaali on meil päris palju veel. Selle potentsiaali kasutasime ära, mis meil kehva ilmaga on. Nagu varemgi räägitud, siis paat libiseb meil päris hästi, kui selline kehv ilm on. Nüüd tuleb sileda veega suuta ka paat libisema panna," nõustus meeskonnakaaslastega ka neliku kõige kogenum Tõnu Endrekson.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: