Taveter sai Finn-klassi juunioride MM-il 11. koha ({{commentsTotal}})

Taavi Valter Taveter
Taavi Valter Taveter Autor/allikas: Robert Deaves

Sloveenias lõppes Finn-klassi juunioride MM. Eesti sportlastest osales võistlusel ainsana Taavi Valter Taveter, kes tegi eelviimasel võistluspäeval kõigis kolmes sõidus väga stabiilse ja tugeva tulemuse ning sai kokkuvõttes MM-il 11. koha. Kokku olid võistlustel esindatud 19 riigi purjetajad.

"Eile läks mul juba paremini. Veidi jäi puudu stardis teravusest ja allatuules kiirusest, aga vähemalt tuule osas oli mul tunnetus hea. Lõppkokkuvõttes on hea tõdeda, et pärast kesist algust suutsin end korralikult kokku võtta. Sain indu juurde ning siit pinnalt on hea valmistuda juba järgmisteks regattideks," kommenteeris Taveter võistlust.

Sloveenias Koperis toimunud võistlust kimbutas kogu perioodi vältel heitlik ja pea olematu tuul. Nii peeti viie päeva jooksul ainult üheksa sõitu ning võistluste viimasel päeval polnud tuult üldse ja ühtki sõitu ei toimunud. Taveteri tulemused paranesid vaatamata kehvadele ilmaoludele siiski päev-päevalt – eelviimasel päeval peetud kolmes sõidus saavutas ta 7., 8. ja 9. koha. 7. koht on ühtlasi ka kõikide sõitude kõrgeim tulemus. Nii heade sõitude tõttu parandas Taveter eelviimasel päeval oma kohta kaheksa koha võrra, tõustes 19. kohalt 11. positsioonile.

Septembri lõpus võistleb Taveter juba Poola meistrivõistlustel.

Võistluse võitis juba esimesest päevast juhtpositsioonile asunud 2015. aasta juunioride maailmameister Ondrej Teply Tšehhist. Mullune Finn-klassi U-23 maailmameister Nils Theuninck Šveitsist lõpetas seekord neljandal kohal.