Priit Rätsep võitis Top 200 etapi Põlvas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Rätsep
Priit Rätsep Autor/allikas: MX Mania

Laupäeval toimus Põlvas Rosma krossirajal Top 200 motokrossi karikasarja teine etapp. Kiireimas A klassis võttis kindla etapivõidu HRC Honda Racing sõitja Priit Rätsep.

Rätsep näitas parimat ringiaega juba hommikuses kvalifikatsioonis. Sõitudes pani Priit oma paremuse veelgi kindlamalt maksma ja mida raskemaks rada muutus, seda paremini Priit ennast rajal tundis. Mõlemad sõidud lõpetas teisena ja sai ka kokkuvõttes teise koha Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK). Vaatamata tehnika tõrkumisele suutis kolmanda koha välja sõita Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing). Avasõidus sai Indrek kolmanda koha ja teises sõidus oli ta neljas.

MX B klassis oli mõlemas sõidus kindlalt parim Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK). Avasõidus sai Palatu järel teise koha Tarvi Remmelgas, kuid tema teine sõit ebaõnnestus täielikult ja nii sai kokkuvõttes teise koha Carl-Mattias Räägel (KTM, MX Racing Team). Sõidud lõpetas Räägel viienda ja teisena. Kolmanda koha sai Sander Luik (Yamaha, Pärnu MC), sõitudes oli ta nejas ja kolmas.

MX C masinaklassis oli päeva kokkuvõttes parim kodurajal sõitnud Alvar Tint (Suzuki, Kagu MK). Avasõidu Tint võitis ja teises sõidus oli ta teine. Teise koha punktid teenis Holger Värk (Yamaha, Pärnu MC), sõitudes oli ta kolmas ja esimene. Kolmas koht kuulus Riho Rebasele (KTM, Red Moto Racing), mõlemad sõidud lõpetas ta neljandana.

MX D klassis võttis võidu Jan Pendla (KTM, Tartu Motokrossiklubi), võiduks piisas mõlemas sõidus teisest kohast. Teise koha sai avasõidu võitnud ja teises sõidus kolmas olnud Kristo Saar (Husqvarna, Kagu MK). Kolmanda koha sai Taavi Haller (Suzuki, Rõuge Krossiklubi). Esimese sõidu lõpetas Haller alles kaheteistkümnendana, kuid teisest sõidust tuli võit.

MX E klassis teenis esikolmik võrdselt punkte ja määravaks sai teise sõidu järjestus. Päeva kokkuvõttes sai võidu kodurajal võistelnud Riho Vaikmäe (KTM, Kagu MK). Avasõidus oli ta kuues ja teises sõidus esimene. Teise koha sai lätlane Kristops Baltinš (Graujas Kauss MX), sõitudes oli ta teine ja viies. Kolmanda koha sai Rainer Hartikainen (Kawasaki, Saku MK), sõidud lõpetas ta neljanda ja kolmandana.

Naisi oli Põlvas rajal koguni kümme. Esikoha võttis Kadri Ehamäe (Honda, HRC Eesti Racing Team), teise koha sai Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) ja kolmanda koha Hanna Reinola (Kawasaki, FIN).

Külgvankreid oli kohale tulnud üllatuslikult vähe, vaid kümme. Võidu võtsid Tanel Reesna ja Erki Kõiv, teise koha said Margo Sonn ja Tanel Kõiv (Husqvarna, Kose AMK) ning kolmanda koha kodupubliku rõõmuks Jarno Saan ja Jüri Saan (Zabel, Kagu MK).

Quadide klassis on sellel hoojal väga heas hoos olnud Kevin Saar (Honda, Catwees Honda Racing) ja ka Põlvas näitas ta taas kiiret sõitu ning võttis kindla võidu. Teise koha sai kodurajal sõitnud Martin Filatov (Honda, Catwees Honda Racing) ja kolmanda koha Kaspar Haiba (Yamaha, Spordiklubi Yamamoto RC).

Quad 200 klassis oli parim Patric Kurvits (Honda, Kagu MK), teise koha sai Robert Lihtsa (Honda Kagu MK) ja kolmanda koha Ivan Zuravlev (Honda, Rus, Motoklubi K&K). Quad 100 klassis oli parim Martten Tintso (Honda, Äksi MK), teise koha sai Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja kolmanda koha Marcos Kask (Honda, Motoklubi Freedom).

Kolmas Top 200 etapp toimub 28. mail Kihli krossirajal Türil.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: