Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lahkunud on endine tipplauatennisist ja tunnustatud treener Katrin Marks

Katrin Marks
Katrin Marks Autor/allikas: Nõmme Spordiklubi kodulehekülg

Neljapäeval saadeti viimasele teekonnale endine Eesti koondise mängija ning lauatennisetreener Katrin Marks (17. XII 1957 - 29. IV 2016).

Individuaalsetel Eesti meistrivõistlustel mängis Katrin Marks aastatel 1978-2005 ja võitis kokku 53 medalit (neist 16 kulda, kuus üksikmängus) ning võistkondlikel meistrivõistlustel 19 medalit (11 kulda).

"Tippsport on ju rutiin. Nagu ütles Gerd Kanter - kui sul ei ole rutiinitaluvust, ei saa sinust asja. Ei tasu pidevalt rääkida, et trenne on vaja huvitavaks teha. Kui on vaja mängukindlust harjutada, siis see ongi igav töö. Huvitavaks saab teha suvelaagri, aga mitte igapäevast tööd," selgitas ta treenerina noortele, miks peaks lööke sadu ja tuhandeid kordi treenima.

Tallinna 1. KK-i ja TPedI KKT lõpetanud Marks hakkas lauatennisega tegelema 1971. aastal Helle Eriku ja Ottomar Kase juhandamisel. Eesti koondist esindas ta aastatel 1974-1996. Hiljem lõi Marks kaasa veteranide tiitlivõistlustel ja saavutas 1998. aasta veteranide maailmameistrivõistlustel ka naiskonnaga kuldmedali ning paarismängus pronksmedali. Mängijana kuulus ta Kalevisse ning klubidesse Florasport ja Kristiine Sport.

Aastatel 1976–1982 tegutses Marks lauatennisekohtunikuna ja alustas ka treeneritööd. 1982–1985 töötas Katrin Marks Tallinna Autobussikoondises laste lauatennisetreenerina, 1985–90 Desintegraatori spordimetoodikuna, aastast 1990 Nõmme põhikoolis kehalise kasvatuse õpetajana.

Suure kirega töötas Marks 1996. aastast alates Nõmme Spordiklubis, kus ta avas lauatennise osakonna. Ta tõi spordi juurde väga palju noori, korraldas koolidevahelisi võistlusi ja peredele suunatud üritusi.

Loomingulise ja positiivse hoiakuga treener kasvatas üles rea edukaid mängijaid, kes tulnud Eesti meistriks ja esindanud Eesti koondist. Katrin Marks pidas oluliseks, et sport jõuaks kõigini.

"Mulle ei  meeldi, kui õpilane hakkab virisema, et miks ta peab endast nõrgematega mängima. Siis küsin vastu, et miks sa arvad, et tugevam tahab sinuga mängida, kui sina nõrgemaga ei taha?
Iga vastasega mängides saab ju oma oskusi lihvida ja taset parandada," ütles Marks liialt kiiresti end staarina tundvatele õpilastele.

Meie hulgast haiguse tõttu lahkunud suurepärase juhendaja tööd jätkavad treeneritena tema tütred Mairi ja Mari.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: