Rakvere ööjooksul võidutsesid poolmaratonis Raivo Alla ja Kaia Lepik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ain Liiva

Pisut alla kaheksa tuhande jooksjaga kaheksas Viking Line Eesti Ööjooks kujunes taas meeleolukaks. Rahulolust pakatasid nii võitjad kui ka need, kes tulid lihtsalt soojal suveõhtul Rakveresse liikumist ja mõnusat seltskonda nautima.

Sportliku poole ehk korralike resultaatide eest kandsid hoolt Eesti jooksuparemikku kuulujad. 10 km distantsil noppis kindla võidu Mark Abner (Treeningpartner) ajaga 31.38. Talle järgnes teisena Konstantin Gamov (Second Wind) Peterburist 32.36-ga ja kolmandana mullune võitja Marti Medar (Treeningpartner) 32.36-ga.

Kolm kiiremat naist sama pikal distantsil olid Minna Kuslap (Jooksupartner) ajaga 38.02, Daana Suun (Sportland) 38.25 ning Liliana Torn (Täppsportlased) 38.53.

Minna Kuslap märkis, et neljandat korda Rakveres võistelnuna tõmbab teda ikka ja jälle Lääne-Virumaa keskusesse ööjooksule tagasi melu. "See on minu üks lemmikuid võistlusi üldse," ütles Kuslap, lisades, et talle sobib võistelda hilisel kellaajal. "Raja ääres hüüti nimepidi, sõbrad olid ka kohal. Kõik oli väga äge."

Poolmaratonis saavutas meestest esikoha Raivo Alla lõpuajaga 1:10.28, teiseks tuli Ülari Kais (Team Kaigas) 1:12.45-ga ning kolmandaks Jaanus Kallaste (Treeningpartner) 1:12.53-ga.

Naistest tuli 21,1 km pikalt distantsilt esimesena finišisse Kaia Lepik (Täppsportlased), kes püstitas ajaga 1:22.34 uue isikliku rekordi.

Teiseks platseerus Sofia Emelianenko (Time4Run) 1:27.32-ga ja kolmandaks Silvia Suvi 1:28.30-ga

"Väga hästi jäin rahule ja täiesti juhuslikult tuli isiklik rekord samuti. Leppisime treeneriga kokku, et vaatame ja jooksen tunde järgi. Ta ütles, et kui jalas on isiklik, siis võid joosta. Rahulikult lasin, nägu oli naerul ja tunne oli tore," kõneles Lepik.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: