Unistuse täitnud maratonikolmikud alustavad olümpiaettevalmistust

Foto: ERR

Sel kevadel täitus maratonijooksjatest kolmikõdede Luikede suur unistus – jõuda üheskoos olümpiamängudele. Ajalukku minev maraton toimub Rios 14. augustil.

Joonistada armastavad kolmikõed Luiged on nüüd olümpianormi täitnud ja suur unistus – „Trio to Rio” – saab teoks.

Liina ja Lily täitsid normi mullu, Leila nüüd Hambrugi maratonil, kui suutis 2.42,11-ga finišeerida. See oli kolmikutest parimat rekordit omavale Leilale seejuures esimeseks õnnestunud maratoniks pärast Zürichi EM-i.

„Alates 2014 .aasta suvest ei olnud ma siiani korralikult võistelda ega trenni teha saanud, kuna mul oli plantaarfastsia põletik ja see võttis pool aastat aega, et sellest välja tulla, aga ma ei andnud alla, ladusin tugevalt aeroobset põhja, tänu sellele suutsin korralikult maratonirajale taas naasta,” ütles Leila Luik ETV spordisaatele.

Kolmikutest on seni tiitlivõistlustel parimad kohad saanud Liina, kes jooksnud nii MM-il kui EM-il 30 hulka. Hamburgis alustas ta väga julgelt, aga jahe ilm tappis keha ja lihased ära. 25. kilomeetri järel otsustas ta katkestada.

Maratoonar on eelkõige inimene ja 42 kilomeetri jooksul juhtub nii mõndagi. Kolmikute noorim liige Lily, kes täitis olümpianormi novembris, kevadel võistelda ei saanud. „Kuna hetkel väike jalavigastus vaevab,” sõnas Lily Luik. „Aga selle saab kindlasti korda. Olen kindlasti ka positiivselt meelestatud ja kindlasti stardis. Juuni-juuli on veel aega, maikuus algab töö pihta.”

Nüüd on vaja palju tarkust ja õnne, et koormustele tundlikud kolmikud Rio finišini ühes tükis püsiksid. Mais tahetakse kodus jooksukiirust koguda, juunis-juulis on kavas suuremahuline ettevalmistus olümpiamaratoniks ja otsustav laager tehakse sarnaselt Pekingi MM-ile Itaalias Sestriere mägedes. „Kuna maraton läks väga hästi, usun, et sealt on väga positiivseid treeningnäiteid võtta,” arvas Liina Luik.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: