Reet Hääl: üks liikumisharrastusega tegelemist takistav tegur saab kõrvaldatud ({{commentsTotal}})

Reet Hääl
Reet Hääl Autor/allikas: Toomas Huik/Scanpix

Valitsuskabinet otsustas riigieelarvestrateegia 2017-2020 arutelude tulemusena vabastada tööandjate töötajate heaks tehtavad tervise- ja spordikulutused erisoodustusmaksust kuni 400 euro ulatuses töötaja kohta aastas. Maksumuudatus hakkab kehtima alates 2018. aastast.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee liige ja EOK rahanduskomisjon esimees Reet Hääl hindas valitsuse langetatud otsust väga positiivseks. „Üks liikumisharrastusega tegelemist takistav tegur saab kõrvaldatud. Usun, et see motiveerib ettevõtjaid oma töötajate tervisesse varasemast rohkem panustama. Riik on omapoolse sammu astunud, kuid ega pelgalt maksusoodustused ei pane inimesi veel sportima ja tervislikke eluviise järgima. Nüüd tuleb töötajate, tööandjate ja spordiorganisatsioonide vahel leida parimad koostöövormid, et maksusoodustused ka reaalselt inimesi liikumisharrastusega tegelema motiveeriks,” selgitas Hääl.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on langetatud otsus väga tervitatav. Sõõrumaa lisas: „Mul on siiralt hea meel, et valitsejad on sellise otsuse teinud. Ma arvan, et me keegi ei saa selle tähtsusest täna veel päris lõpuni aru. Igal juhul on see tõsine samm selles suunas, et meie inimesed saaksid tulevikus nautida rohkem haigusvabasid aastaid ja seeläbi pühenduda ka rohkem tööle, mille läbi panustatakse veelgi enam meie ühiskonna arengusse. Usun, et EOK Eesti riigi partnerina suudab selle positiivse otsuse rakendamise juures anda väärt panuse, mille positiivsetest mõjudest saame raporteerida juba tulevikus. Loodame, et rahva õnne ja tervise nimel tehtud sarnastest headest otsustest kuuleme veel edaspidigi.”

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: