Frank Bernhardt hakkab arendama Nõmme Kalju järelkasvu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kuno Tehva ja Frank Bernhardt Kalju noormängijatega
Kuno Tehva ja Frank Bernhardt Kalju noormängijatega Autor/allikas: www.jkkalju.ee

Nõmme Kalju on teinud esimese sammu uue noortetöö raamistiku elluviimiseks, tuues klubi juurde varasemalt professionaalse jalgpallurina Bundesliigas pallinud ning 17 aastat treenerina tegutsenud sakslase Frank Bernhardti.

Bernhardt asub Nõmme Kaljus tööle noortetöö konsultandina ning U-21 peatreenerina vähemalt käesoleva hooaja lõpuni. 

Nõmme Kalju avalikustas käesoleva aasta veebruari kuus, et klubi noortetöös tegeletakse suurte muudatustega. Noortetöö struktuuri parandamise eesmärgiks on valmistada oma klubi noormängijaid ette vastavalt Euroopa tippjalgpalli klubide standarditele, mängustiilile ja ideoloogiale. Selle jaoks asus klubi juures tööle spetsialist Frank Bernhardt, kes aitab antud muudatused klubi ning treenerite töös ellu viia.

Bernhardt juhendas aastatel 2007-2012 Eesti U-21 rahvuskoondist ning noortekoondiseid. Aastatel 2007-2011 töötas ta Eesti Jalgpalli Liidus tehnilise direktori ja noortetöö juhina. Sel perioodil õnnestust tal tulla kolmel korral Balti turniiri võitjaks – 2007. ja 2011. aastal Eesti U-19 koondisega ning 2008. aastal Eesti U-17 koondisega. Aastatel 2008 ja 2009 pälvis ta "Aasta treeneri" tiitli.

Bernhardt on töötanud ka Saksamaa klubis FC St. Pauli U-17, U-19 ja duubelmeeskonna peatreenerina, Aserbaidžaani Jalgpalli Liidu tehnilise direktorina, Malaisia U-23 rahvuskoondise peatreenerina ning Hispaanias Madridi Reali treeneri ja laagrite korraldajana.

Frank Bernhardt: "Ma olen varasemalt seitse aastat Eestis töötanud ja tänu sellele on mul siin endiselt palju kontakte. Jõudsin Kaljusse läbi president Kuno Tehva, kellega vesteldes leidsime, et sobiksin hästi Kaljusse noortetöö nõustajana, et klubi veelgi arendada," kommenteeris Bernhardt Nõmme Kaljusse tööle asumist.

"Olen rõõmus, et sain tagasi tulla Eestisse ja liituda tipptasemel klubiga, kus on kõrged eesmärgid nii esindusmeeskonnas kui ka noortetöös. Hetkel sõlmitud leping kehtib küll vaid hooaja lõpuni, kuid eks näis, mis tulevik toob ning ei ole välistatud, et jätkan töötamist Kaljus ka peale hooaja lõppu," lisas Bernhardt.

"Suhtume Nõmme Kaljus noorte arendamisse täie tõsidusega ning meil on hea meel, et klubiga on liitunud suurte kogemustega spetsialist. Hakkame samm sammult ellu viima oma uut noortetöö tegevuskava ning koostöös Frankiga saame selles osas pooleli olevad peatükid lõpuni kirjutada ning tööga pihta hakata," kommenteeris klubi president Kuno Tehva.

Esimese treeningu Nõmme Kalju U-21 meeskonna juures viib Frank Bernhard läbi täna. Valeri Bondarenko, kes täitis U-21 meeskonna peatreeneri rolli jätkab klubis töötamist noortemeeskondade juures ja abitreenerina Nõmme Kalju esindusmeeskonnas.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: