Ratsutamise koolisõidus jagati pühapäeval Eesti sisemeistritiitlid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Marii-Heleen Raidmets ja Rokit
Marii-Heleen Raidmets ja Rokit Autor/allikas: Celin Lannusalu

Pühapäeval jagati Rahulas välja viimased tänavused sisemeistrivõistluste medalikomplektid. Koolisõidu sisemeistritiitli saavutasid noorte klassis Marii-Heleen Raidmets Rokitil, lasteklassis Helena Kaal Cassanderil ja harrastajate võistlusklassis Jekaterina Rastoštšenkova hobusel Dana Delany.

Pühapäeva ennelõunal võistlesid noorte vanuseklassi sportlased, kes sõitsid esimeses osavõistluses M- ja teises osavõistluses R-taseme skeeme. Kokku oli stardis neli võistlupaari. Tasavägises heitluses mõlemas osavõistluses suutis kulla võita Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) hobusel Rokit tulemusega 130,531 punkti. Hõbedase medali sai kaela Kaisa Falkenberg (SA Tallinna Ratsaspordikool, treener Therje Prohorova) hobusel Ratira, tulemusega 130,427 punkti. Pronksmedali saavutas Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) hobusel Calendula, tulemusega 129,294 punkti.

Marii-Heleen Raidmets oli võidu üle üliõnnelik. „Täna oli hea kerge ja sujuv sõit, sest Rokit töötas hästi kaasa. Kokkuvõttes jäi tänasest võistlusest sisse väga hea tunne,“ kommenteeris noor sportlane oma sooritust.

Ka pealelõunane lasteklassi sõit kujunes väga põnevaks. Stardis oli 6 paari ja sõideti L-taseme skeeme. Kohe esimeses osavõistluses tegi väga kõrge tulemuse Helena Kaal (Viljandimaa RSK, treener Maiken Lepiste) noorukesel Cassanderil skoorides 70,278%. Nende järel teisele kohale platseerusid Carinee Ainola (Niitvälja RSK, treenerid Merle Männik ja Alla Gladõševa) ja Herr Ilves, kes hoolimata tehtud veast said tulemuseks 66,833%. Kolmandale kohale tõusid Maribel Tuiken (Audruranna RSK, treener Marika Vunder) ja Simnas ox. Kohe etteruttavalt võib öelda, et see järjekord jäi samaks nii teise vooru lõppedes kui ka kokkuvõtvas arvestuses. Laste medalikolmik sai selline: Kaal ja Cassander kuld (137,986 p), Ainola ja Herr Ilves hõbe (134,229 p) ning Tuikan ja Simnas pronks (124,094 p).

Helena Kaal oli võidu üle väga rõõmus. „Olin enne sõite väga närvis, nii et isegi käed värisesid. Aga õnneks oli Cassander ülitubli ja töötas väga hästi kaasa. Ei uskunudki, et nii hea tulemus tuleb, olen väga õnnelik!“ kommenteeris sportlane ülevoolavalt.

Harrastajad selgitasid parimad L-tasemel, starti oli tulnud 13 võistluspaari. Peale esimest osavõistlust asus juhtima Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT) hobusel Dana Delany, kes säilitas oma liidripositsiooni lõpuni välja, saades kokkuvõttes tiitli ja kuldmedali tulemusega 137,889 punkti. Ülle Voolaine (Nõo RSK) ja Hilton sooritasid mõlema osavõistluse skeemid korralikult ja paar sai pärjatud hõbemedaliga, tulemusega 131,445 punkti. Pronksmedali saavutas Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna RSK) hobusel Hippos, tulemusega 130,167 punkti.

Kulla võitnud Rastoštšenkova ütles sõitude järgselt, et võistlusega võib peaaegu rahule jääda. “Mu hobune oli nagu alati väga tubli. Pärast esimest osavõistlust olin küll endas pettunud, sest see ei tulnud nii hästi välja, kui lootsin. Teiseks sõiduks võtsin end kokku ja selle skeemi sooritusega jäin lõpuks väga rahule,” sõnas värske tiitli omanik.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: