Serbiale alistanud Läti noortekoondis sai EM-il kaela hõbemedalid ({{commentsTotal}})

Läti U-18 korvpallikoondis.
Läti U-18 korvpallikoondis. Autor/allikas: Basket.lv/Twitter

Läti U-18 korvpallikoondis kaotas kodusel EM-finaalturniiril finaalis Serbia eakaaslastele 90:99.

Esmakordselt Euroopa meistrivõistlustel finaali jõudnud Läti jäi juba avaveerandi järel 12-punktilise kaotusseisu, kui Serbia viskas 32 silma lätlaste 20 vastu. Järgnevad kaks veerandit võitis Serbia küll minimaalselt, kuid neljandal veerandil suutsid Eesti lõunanaabrid vähendada vahe neljale silmale. Paraku jäi lõppsõna sellegipoolest Serbiale, kes kaotas küll viimase veerandi 20:25, kuid võitis kohtumise 99:90.

Serbia resultatiivseima mängijana loopis Marko Pecarski 34 punkti, võites seejurees ka 13 lauapalli. Filip Petrusev lisas 29 silma. Läti parimana tõi Arturs Zagars 26 silma, talle järgnes Valters Veveris 20 punktiga.

Läti U-18 koondise jaoks on tegemist meeskonna läbi aega parima tulemusega Euroopa meistrivõistlustel. 2007. ja 2010. aastal said Läti noormehed kaela pronksmedalid.

Tiitlikaitsja Serbia tuli Euroopa meistriks teist aastat järjest. Eelnevalt olid serblased võidutsenud ka 2009., 2007., ja 2005. aastal.