VIDEO | Läti noortekoondis tegi kodusel EM-il viiendal katsel ajalugu ({{commentsTotal}})

Läti U-18 noormeeste korvpallikoondis
Läti U-18 noormeeste korvpallikoondis Autor/allikas: Basket.lv/Twitter

Läti U-18 noormeeste korvpallikoondis jõudis kodusel EM-finaalturniiril esmakordselt finaali.

Poolfinaalis alistasid lätlased Venemaa 91:80, hiilgava esituse tegi tagamängija Arturs Zagars, kes viskas 35 punkti. "Teisel poolajal olin hoos - ma ei pese täna õhtul oma käsi," naeris Zagars kohtumise järel.

Finaalis kohtuvad lätlased valitseva meistri Serbiaga, kes oli oma poolfinaalis 78:67 üle Prantsusmaast. Serblasi vedas 27 punkti visanud ja 12 lauapalli võtnud Marko Pecarski.

U-18 EM toimus viimati Lätis 2013. aastal ja toona kaotasid võõrustajad veerandfinaalis nelja punktiga Horvaatiale. Siis oli Läti koondise liidriks nüüd NBA-s mängiv Kristaps Porzingis. Poolfinaaliga on piirdutud ka 2010., 2007. ja 1998. aastal.

Soome alistas mängus kohtadele 13.-16. Bosnia ja Hertsegoviina 79:55, aga A-divisjoni püsima jäämiseks peavad nad täna alistama Kreeka.