Kulturist Ivo Parveotsale määrati dopingu eest nelja-aastane võistluskeeld

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ott Kiivikas ja tema õpilane Ivo Parveots. Autor/allikas: Liis Treimann/Eesti Meedia/Scanpix

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium otsustas mais positiivse dopinguproovi andnud kulturist Ivo Parveotsale määrata nelja-aastase võistluskeelu.

21. aprillil andis Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis Ivo Parveots dopinguproovi, mis sisaldas klenbuterooli. Aine on nii võistluste ajal kui võistlusvälisel perioodil keelatud.

Sportlane tegi koostööd, selgitades, et tarvitas kahe nädala jooksul enne võistlusi toidulisandit, milles oli ilmselt keelatud aine.

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium leidis, et sportlane ei ole täitnud hoolsuskohustust. Sportlane peaks õigeaegselt kontrollima, et tarvitatav aine pole keelatud ainete nimekirjas. Kolleegium tuvastas, et sportlane on toime pannud maailma antidopingu koodeksi artikkel 2.1 sätestatud dopingureegli rikkumise – keelatud aine sisaldumine sportlase proovis. Koodeksi artikkel 10.2.1.1 alusel määrati Ivo Parveotsale nelja-aastane võistluskeeld, mille viimane päev on 20. aprill 2022. Kõik sportlase võistlustulemused alates 21. aprillist 2018 tuleb tühistada.

"Tegu on kahetsusväärse juhtumiga, mille suhtes sportlane oleks pidanud olema hoolsam," selgitas Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk. "Hoiatame järjepidevalt sportlasi ja nende tugipersonali toidulisandite tarvitamise riskide eest. Tähelepanu tuleb pöörata, kust toidulisandid tellitakse, kes neid soovitab, kas toidulisandil on kvaliteedimärk ning kas toidulisandit saab ehk korraliku tavatoiduga asendada."

"Plaanime sügisel korraldada vastavasisulisi koolitusi koostöös Eesti Antidopinguga," lisab Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu (EKFL) president Ergo Metsla. "Meie alaliit taunib keelatud ainete kasutamist nii sportlaste kui harrastajate hulgas. Dopingutestid EKFL poolt korraldatavatel võistlustel ning vajadusel ka võistlusvälisel perioodil jätkuvad ka tulevikus, et välistada ebaausat konkurentsi ning ohtu sportlaste tervisele," lubab Metsla.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: