VIDEO | Läti U-18 koondis jäi kodusel EM-il konkurentsi üle noatera ({{commentsTotal}})

Arturs Kurucs ja Läti U-18 korvpallikoondis pääsesid kodusel EM-il veerandfinaali Autor/allikas: Basket.lv/Scanpix

Lätis toimuval U-18 vanuseklassi korvpalli EM-finaalturniiril sai võõrustajariik kaheksandikfinaalis raske 62:61 võidu Türgi üle.

Avaveerandi 30:16 võitnud lätlased hoidsid Türgit lõa otsas ka järgmise kümne minuti jooksul, kuid kolmandal veerandajal lubasid türklased Lätil visata vaid viis silma. Kohtumise viimasel rünnakul sai Türgi korvi alt kolm korda peale visata, kuid eksis ning nii pääses kaheksa parema sekka võõrustajariik.

Seal kohtub Läti Soome 77:73 alistanud Suurbritanniaga. Poolfinaalis läheb selle paari võitja vastamisi Venemaa ja Leedu kohtumise võitjaga. Teistes veerandfinaalides mängivad Prantsusmaa - Montenegro ja Saksamaa - Serbia.

Montenegro sai sealjuures hakkama võimsa üllatusega, alistades kaheksandikfinaalis eelmise aasta finalisti Hispaania. Serbia oli Ukrainast üle koguni 121:49.