Läti alistanud U-16 koondis võitis Balti matši ({{commentsTotal}})

Eesti U-16 korvpallikoondis
Eesti U-16 korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/Korvpall24.ee

Eesti U-16 noormeeste korvpallikoondis alistas Pirital toimunud Balti matši viimases mängus Läti 82:78 ning teenis sellega ka turniirivõidu.

Visketabavusega hädas olnud Eesti jäi avaveerandi järel kümnepunktilisse 13:23 kaotusseisu, vahendab Basket.ee. Teisel veerandil tehti vigade parandus ning poolajaks vähendasid Marko Parkoneni hoolealused vahe minimaalseks, 35:36. Viskeid tabasid eestlased väljakult vaid 28-protsendiliselt (11/39). Samuti kogunes 10 pallikaotust.

Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandi järel haaras Eesti korvilise 58:56 edumaa. Otsustavad neljandikku alustas kodumeeskond 5:0 vahespurdiga ning lätlased olid sunnitud aja maha võtma. Eriti tulises hoos oli Kristen Kasemets, kes tabas järjest kaks olulist kaugviset. Vahepeal juba 11-punktilise edu saanud eestlased lasid kaks ja pool minutit enne lõppu vastased nelja punkti kaugusele (78:74). Mängu lõpp kiskus eriti pingeliseks, kui kümme sekundit enne kohtumise lõppu oli vahe vaid üks korv, 80:78. Eestlaste praagi järel pall lätlastele, kes ei suutnud rünnakut realiseerida. 82:78 ja turniirivõit Eestile.

Eesti parimatena tõid Kristen Kasemets 16, Hugo Toom 15 ja Johannes Kirsipuu 14 punkti, 10 lauapalli ja seitse resultatiivset söötu. Kriss Helmanis tõi lätlastele 18 punkti.

Turniiri lõplik seis:

I – Eesti
II – Leedu
III – Läti
IV - Rootsi

Eesti U-16 koondis mängib 10.-18. augustini Serbias, Novi Sadis Euroopa meistrivõistluste A-divisjonis, kus kuuluvad ühte gruppi koos Prantsusmaa, Gruusia ja Itaaliaga. U16 koondise peatreener on Marko Parkonen ning abitreenerid Rein Raam ja Martin Rausberg.