Võrus peetakse U-18 Balti meistrivõistlused ({{commentsTotal}})

Eesti koondis U-18 EM-il.
Eesti koondis U-18 EM-il. Autor/allikas: EKJL

2.-3. augustil toimuvad Võru staadionil U-18 vanuseklassi Balti riikide kergejõustiku meistrivõistlused, kus Eestit esindab 48-liikmeline koondis. Meistrid selgitatakse 19 alal nii noormeeste kui neidude arvestuses.

200 m jooksus tuleb Eesti eest starti lõppenud nädalavahetusel täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel end pronksile jooksnud Ken-Mark Minkovski. Minkovski uuendas juuli alguses Ungaris Györis toimunud U-18 EM-il koguni kahel korral Eesti U-18 vanuse 200 m rekordit.

Noormeeste teivashüppes teeb kaasa Eerik Haamer, kes sai sarnaselt Minkovskile täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel pronksi. Lisaks võitis Haamer pronksmedali U-18 EM-il, kus ta hüppas Eesti U-18 rekordi 5.10.

Neidude teivashüppes on stardis Marleen Mülla, kel samuti selja taga edukas oma vanuseklassi EM, kus ta tulemusega 3.90 seitsmenda koha teenis.

Neidude odaviskes esindab Eestit Gedly Tugi, kes tuli Györis pronksile 55.28-ga, mis samuti U-18 Eesti rekordit tähistab.

U-18 vanuse vasaraheite Eesti rekordnumbrid kahel korral enda nimele kirjutanud Annika Emily Kelly teeb Võrus kaasa nii vasarahaietes kui kettaheites. Tema tuli Györi EM-il vasaraheites 9. kohale.