Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÄNA | Koduses korvpalliliigas peetakse kolm veerandfinaalmängu

TLÜ/Kalev - Pärnu Sadam
TLÜ/Kalev - Pärnu Sadam Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Neljapäeval on Alexela korvpalli meistriliigas väga tihe päev, kui kell 19:00 algab kolm veerandfinaalmängu. Raplas lähevad Sadolini spordihoones vastamisi AVIS Rapla ja Rakvere Tarvas, Pärnu spordihoones võõrustab Pärnu Sadama TLÜ/Kalevit ning TÜ spordihoones üritab seeria ära lõpetada TÜ/Rock, kellele tuleb vastu TTÜ KK.

AVIS Rapla ja Rakvere Tarvas on play-off'is pidanud kaks ülipõnevat mängu ning mõlemad on võitnud AVIS Rapla. Avamängus läks küll Rapla esimesel veerandil juhtima, kuid 1.20 enne poolaja lõppu avastati end 15 punktilises kaotusseisus.

Siis sai Rakvere Tarva mängija Reinis Strupovics tehnilise vea, mis osutus mängu murdemomendiks. Rapla tuli tormiliselt tagasi ning võttis teisel poolajal lagunenud Rakvere Tarva vastu avamängus magusa 86:78.

Teise kohtumise lõpp oli siiski veelgi põnevam. AVIS Raplal langesid viimasel perioodil neli põhimeest vigadega välja ning Rakvere tuli aina lähemale. Brandis Raley-Rossil oli viimasel sekundil võimalus võita mäng Rakverele, aga kolmene ei tabanud ning Rapla pääses 74:72 võiduga.

Seerias on seis 2:0 Rapla kasuks ning kolmas kohtumine võib lõpetada Rakvere Tarva hooaja - teatavasti mängitakse veerandfinaalid kolme võiduni.

Sama põnev seeria jätkub Pärnus, kus kohalik meeskond on mängudega 1:2 kaotusseisus, kuid omab võimalust viia seeria tagasi Tallinnasse otsustavaks viiendaks kohtumiseks.

Kõik senised mängud on olnud põnevad ning otsustatud viimasel minutil. Kuigi esimeses kohtumises juhtis alates teise veerandi keskpaigast TLÜ/Kalev jõudis Pärnu 39 sekundit enne lõppu kahe punkti kaugusele. Siiski olid TLÜ mängijad otsustavatel hetkedel kindlamad ning pääsesid 75:70 võiduga.

Seeria teises kohtumises suvepealinnas võitis Pärnu Sadam avapoolaja ning tundus, et nad viigistavad seeria 1:1, kuid ei. TLÜ/Kalevi visked hakkasid paremini tabama ning saadi lõpus 7-punktiline võit 75:68.

Teisipäeval, seeria kolmandas kohtumises, võitis TLÜ/Kalev küll avapoolaja, kuid kolmandal veerandil läks "kuumaks" Pärnu pallur Joonas Järveläinen, kes tõi sel perioodil tervelt 14 punkti.

Siiski oluline murrang tehti viimasel veerandil, kui kuue punktilisest kaotusseisust võluti välja 15:6 spurt ning mindi kohtumist juhtima. Siiski oli TLÜ/Kalevil võimalus minna 80:81 kaotusseisust mängu juhtima, kuid Kaido Saks eksis kolmesel ning Pärnu oli lõpus kindlam ja sai võidu 85:83.

TÜ/Rock kohtub kolmandat korda TTÜ KK-ga. Avamängus said taaralinlased kindla võidu. Võitjas ei tekkinud kordagi kahtlust ning Rock sai üüratu suure 45 punktilise võidu 103:58.

Teine mäng oli hoopis teist nägu. Avaveerandi võitis küll Rock seitsmega, kuid poolajaks olid võistkonnad viigis 49:49. Viigiseis oli veel tablool veel seisul 56:56, kuid siis tegi Rock 21:5 spurdi ning enne viimast neljandikku juhiti juba 77:61.

Viimasel veerandil midagi saatuse otsustada ei jäetud ning võeti kindel 100:82 võit ning mindi seeriat 2:0 juhtima. Igatahes on taaralinlastel väga hea võimalus lõpetada seeria oma kodusaalis ning vältida 185 kilomeetrist sõitu Tallinna.

Mäng algab kell 19:00 Tartu ülikooli spordihoones.

Toimetaja: Siim Semiskar