Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tulevikuprojekt on laienenud ka ründajatele, keda treenib Andres Oper

Foto: ERR

Noorte väravavahtide treenimiseks ellu kutsutud projekt Tuleviku nr. 1 on tänaseks laienenud ka noortele ründajatele. Treeneriks on Andres Oper.

Projekt Tuleviku number 1 kutsuti paar aastat tagasi ellu eesmärgiga kasvatada jalgpallikoondisele juurde andekaid väravavahte. Sellest kevadest saavad lisaks Andrus Lukjanovi käe all õppivatele väravavahtidele platsil lisatarkust ka noored ründajad, keda koolitab ei keegi muu kui kunagine koondise tippväravakütt Oper. Kasu on mõlemapoolne.

"Hetkel olen mina väga suur osa lööjast. Mina mõtlen välja situatsioone, mis võiks mängus juhtuda, või siis teen mängulised situatsioonid, kus mul on teised väravavahid ründajate näol. Sellel hetkel, kui teen seda Andres Operiga, on kõige reaalsem mängusituatsioon, kus ründajad lahendavad neid palle ja väravavahid saavad ainult keskenduda väravavahitööle," sõnas Lukjanov ETV-le.

Andres Operit ajendas projekti juurde tulema selge soov arendada pikemas perspektiivis meie esindusmeeskonda. "Kuidas me saame koondise ründajatele kasulikud olla? Kuidas seda võiks alustada? Mida varem, seda parem. Mida nooremas eas saame harjumused külge pookida - see aitab kunagi A-koondist."

Igapäevaselt Inglismaal elav ja treeneritööd tegev Oper oskab osutada noorte mängijate kitsaskohtadele. "Võib-olla noorematel on tehnikapuudujääke. Olen seda öelnud poistele, et nad võiksid seda ise trennis teha. Seda saavad nad sõpradega teha. Kõik, mida sinna juurde saame kaasa aidata, on juba edasiareng."

Väravavahid käivad praegu koos korra nädalas, ründajad umbes korra kuus, kui Oper Eestis käib. Suure töö peavad seega ära tegema ka noormängijate koduklubid "See töö on mitmekülgne," sõnas Lukjanov. "Ei ole nii, et mina ajan ühte asja ja väravavahtide treenerid koduklubides teist asja. Teeme koostööd, mis minu meelest on kõige tähtsam."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: