Eesti taekwondo koondis tõusis Euroopa kümne tugevaima sekka ({{commentsTotal}})

Vjatšeslav Ištšik, Mihhail Kõlvart ja Olga Borissenko
Vjatšeslav Ištšik, Mihhail Kõlvart ja Olga Borissenko Autor/allikas: Erakogu

Eesti sportlased võitsid Kreekas toimunud Euroopa taekwondo meistrivõistlustelt 10 medalit (üks kuld-, neli hõbe- ja viis pronksmedalit) ning sellega kindlustasid nad koha kontinendi kümne tugevama meeskonna seas.

Euroopa meistriks sparringu (+55 kg) nooremas vanusekategoorias tuli Anni Ermel (treener Kazbulat Šogenov), tema eakaaslane Anette Russ (treener Robert Trofimov) võitis hõbemedali sparringus (-50 kg) ja pronksmedali kompleksharjutustes „tul“. Väga lähedal sparringu kuldmedalile kaalukategoorias -63 kg oli juunior Ilja Makarov (treener Maksim Dmitrijev). Finaali saatuse määras trahvipunkt kolm sekundit enne kahevõitluse lõppu ja tulemuseks oli hõbemedal. Pronksi sparringu kaalukategoorias -69 kg võitis juunior Martin Stihharev (treener Sergei Mašara).

Kõige töökam hõbemedal täiskasvanute koondise liikmete seas kuulub Vladislav Žarovile sparringu kaalukategoorias -71 kilogrammi. Teel finaali alistas Žarov rasketes kahevõitlustes konkurente Inglismaalt, Ukrainast, Iirimaalt ja Tšehhist. Tasavägises võitluses kuldmedali eest alistus ta Venemaa sportlasele. Täiskasvanute koondise arvele tõid medaleid samuti Jelizaveta Plahti, kes võitis hõbeda sparringus kaalukategoorias -45 kg ja pronksi „ tulis“, pronksi võitnud Vjatšeslav Ištšik (85+ kg) ja samuti pronksile tulnud Jekaterina Fedkina (- 69 kg). Sportlaste treener on Mihhail Kõlvart.

„Viimastel aastatel näitavad meie sportlased stabiilseid tulemusi tiitlivõistlustel. On oluline märkida, et Eesti Taekwondo Liit võitis õiguse viia läbi 2018. aasta Euroopa meistrivõistlused Tallinnas. Üheaegselt Euroopa meistrivõistlustega osalesid meie sportlased möödunud nädalavahetusel WTF võitlustel Lätis, kus võideti 24 medalit ja Soomes, kus võideti 18 medalit,“ märkis oma kõnes Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart.

11.-17. aprillini toimunud võistlustest võttis osa enam kui 700 osalejat 31 riigist.