U-16 kergejõustikukoondis võitis Balti meistrivõistlused, U-20 koondis oli kolmas ({{commentsTotal}})

Eesti U-16 kergejõustikukoondis
Eesti U-16 kergejõustikukoondis Autor/allikas: EKJL

21. juulil peeti Lätis Jelgavas U-20 ja U-16 vanuseklassi Balti meistrivõistlused kergejõustikus. Meie noorem koondis saavutas võistkondlikult esikoha, U-20 koondis tuli kolmandaks.

U-16 vanuses jagunesid riikide punktid järgmiselt: Eesti tuli 180 punktiga esimeseks, teine oli 155 punkti kogunud Läti koondis ja Leedu kolmas 152 punktiga. U-20 vanuseklassis võitis 177 punkti teeninud Leedu, teise koha teenis 171 punktiga Läti ja Eesti oli 127 punktiga kolmas.

U-16 koondis võitis kokku 14 esikohta. Marit Kutman (TÜ/ASK) oli kiireim U-16 tüdrukute 100 m jooksus, uuendades sel aastal enda nimele võetud Eesti U-16 rekordit veelgi, saades seekord ajaks 12,12. Ka sama vanuse poiste 100 m tuli esikoht Eestile uue vanuseklassi rekordiga, kui Karl August Kalamees (TÜ/ASK) võitis 11,21-ga.

Tüdrukute 400 m jooksu võitis Anastassia Bogatõrjova (SK Mitš) ajaga 59,16.

1500 m triumfeeris ajaga 4.26,87 Eesti koondislane Edvard Kallas (Tallinna SS Kalev).

Anna Maria Millend (Audentese SK) võitis tüdrukute 100 m tõkkejooksu ajaga 14,44. Poiste 110 m tõkkejooksu kiireim oli Oliver Kruuspan (SK Schnelli) ajaga 15,02.

Liisa-Maria Lusti (SK Audentes) võitis kaugushüppe tulemusega 5.84 ning kolmikhüppe 11.92-ga.

Tüdrukute kuulitõukes sai parima tulemuse kirja oma vanuseklassi Eesti rekordi omanik Kelly Heinpõld (KJS Sakala). Heinpõld ei andnud vastastele suurt sõnaõigust ka kettaheites, kus tema võidutulemuseks oli 48.74. Ka Eesti U-16 kettaheite rekord kuulub Heinpõllule.

Hannes Remmelgas (TÜ/ASK) võttis esikoha poiste kettaheites 53.16-ga ning Jane Roosimägi (KJS Sakala) võitis neidude odaviske 46.68-ga.

Poiste väike-rootsi teatejooksu võitis Eesti võistkond (Märten Tropp, Oliver Kruuspan, Karl August Kalamees, Kaspar Henriksen), saades tulemuseks aja 2.04,66. Esikohapunktid võttis ka Eesti tüdrukute väike-rootsi teatenelik koosseisus Anna Maria Millend, Marit Kutman, Liisa-Maria Lusti, Anastassia Bogatõrjova, saades ajaks 2.21,13.

U-20 vanuse paremad tulemused:

U-20 klassis võitis Karl Erik Nazarov (Audentese SK) 100 m jooksu ajaga 10,74. Nazarov oli parim ka 110 m tõkkejooksus, kus sai kirja 14,34.

Lukas Lessel (SK Elite Sport) oli kiireim 400 m tõkkejooksus, tulemuseks 55,19.

Airike Kapp (KJK Saare) tuli võitjaks odaviskes, tema tulemuseks 42.06.

Toimetaja: Siim Boikov



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: