Tänavune piljardi EM on läbi aegade suurejooneliseim

Joonas Metsva, Denis Grabe, Mark Mägi, Kristjan Kuusik, Karl Gnadeberg
Joonas Metsva, Denis Grabe, Mark Mägi, Kristjan Kuusik, Karl Gnadeberg Autor/allikas: Henri-Kristian Kirsip

Hollandis Veldhovenis tehakse neljapäeval algust suurima piljarditurniiriga, mida Euroopas kunagi nähtud.

Kahe nädala jooksul selgitatakse Euroopa meistreid koguni üheksas vanuseklassis – tütarlapsed ja noormehed (U-17), naised ja mehed, seeniorid (naised ja mehed), noormehed (U-19 ja U-23) ning ratastooli piljardisportlased. Lisaks selgitatakse pea kõigis vanuseklassides välja parim võistkond (välja arvatud U-23 vanuseklass ja ratastooli arvestus).

550 osaleja ja 60 pijardilauaga turniiri suurejoonelisus peitub asjaolus, et Euroopa Piljardi Föderatsioon (EPBF) tähistab käesoleval aastal oma tegutsemise 40. juubelit.

"See on ka peamine põhjus pidada sel aastal Euroopa tiitlivõistlused võimsamalt kui eales varem, kõigis vanuseklassides üheaegselt, ühes ja samas paigas," selgitas alaliidu esindaja Kristjan Kuusik.

Eesti esindajatest on võistlustules lisaks Eesti parimale piljardisportlasele Denis Grabele ka Mark Mägi (U-23), Erki Erm, Aleksandr Jermikimov, Kristjan Kuusik, Joonas Metsva (U-19) ja Karl Gnadeberg (U-17). Varasematest aastatest on Grabel ja Mägil näidata EM-ilt ette nii hõbe kui ka pronksmedaleid. Eestlased astuvad lisaks neljale erinevale vanuseklassile ülesse meeste võistkondlikus arvestuses (Grabe, Mägi, Erm).

Võistlused lõppevad 31. juulil kui jagatakse medalid 9-palli formaadi Euroopa paremikele.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: