Seitsmevõistleja Margit Kalk sai U-20 MM-il 23. koha ({{commentsTotal}})

Eesti U-20 kergejõustikukoondis Tamperes
Eesti U-20 kergejõustikukoondis Tamperes Autor/allikas: Eesti Kergejõustikuliit

Soomes Tamperes peetakse 10.-15. juulini U-20 vanuseklassi kergejõustiku MM, kus Eestit oli esindamas kolm sportlast. Reedel oli neist viimasena võistlustules seitsmevõistleja Margit Kalk, kes sai kokkuvõttes 23. koha.

Avaalal 100 m tõkkejooksus sai Kalk kirja aja 14,93, kõrgushüppes ületas ta 1.65. Kuulitõukes jäi Kalgi tulemuseks 11.16, 200 m jooksus 25,97. Avapäeva lõpus hoidis Kalk 3052 punktiga 24. kohta. Teist päeva alustas eestlanna tulemusega 5.47 kaugushüppes, odaviskes jäi Kalgi tulemuseks 40.21 ja 800 m jooksus 2.26,79. Eestlanna kogus seitsme alaga 5148 punkti ja sai 23. koha.

Kuldmedali võitis Suurbritannia sportlane Niamh Emerson 6253 punktiga, hõbedale tuli 6225 punkti kogunud austerlanna Sarah Lagger ning pronksile poolatar Adrianna Sulek 5939 punktiga.

Neljapäeval oli võistlustules Karl Erik Nazarov 400 m tõkkejooksus. Nazarov sai oma jooksus ajaga 52,80 viienda koha ja eeljooksust see aeg edasi ei viinud. Nazarovi lõppkohaks jäi 30.

Kolmapäeval tegi oma stardi Piibe Kirke Aljas, kes osales naiste 400 m tõkkejooksu eeljooksus. Kahjuks kaotas Aljas lõpusirgel rütmi, komistas tõkkel ning kukkus. Jooksu ta seetõttu ei lõpetanud.