EOK teenetemärgi pälvivad Märtin, Pollisinski ja Siimann ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rally Estonia esimene võistluspäev. Markko Märtin
Rally Estonia esimene võistluspäev. Markko Märtin Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas tunnustada EOK kõrgeima autasu ehk teenetemärgiga Eesti spordi arengusse olulise panuse andnud ja praegugi aktiivseid sporditegelasi Markko Märtinit, Õnne Pollisinski ja Mart Siimanni.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on selle aastased laureaadid oma spordis tegutsemise aja jooksul jätnud maha tugeva jälje. Nad on olnud spordi erinevates valdkondades teerajajateks ja tugevateks liidriteks. „Need on inimesed, kelle kirg ja pühendumine on aidanud ja aitab jätkuvalt Eesti sporti edasi viia. EOK teenetemärk on tunnustus ja lugupidamisavaldus nende aastate pikkuse tulemusliku töö eest,“ ütles Seli

Eesti Olümpiakomitee tunnustab teenetemärgiga Eesti olümpia- ja spordiliikumise edendajaid, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud silmapaistev ja teedrajav.

Teenetemärki on välja antud alates 2006. aastast. Selle aja jooksul on teenetemärk omistatud 48 inimesele. Eelmisel, 2015. aastal pälvisid EOK teenetemärgi Lembitu Kuuse, Tõnu Pääsuke, Rein Ottoson, Mart Poom ja Tõnu Lume.
Teenetemärgi saajad kinnitab EOK täitevkomitee.

Teenetemärgid antakse üle 15. aprillil 2016. a toimuval EOK täiskogu istungil.

Toimetaja: Alvar Tiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: