Eesti kestvusratsutajad teenisid Põhjamaade MV-l mitmeid medaleid ({{commentsTotal}})

Ines Beilmann ja Heigo Rohtla
Ines Beilmann ja Heigo Rohtla Autor/allikas: Salla Kuikka

Laupäeval toimusid Soomes Põhjamaade meistrivõistlused kestvusratsutamises, kus seeniorides seas said kaksikvõidu Ines Beilmann ja Heigo Rohtla. Noorte ja juunioride klassis võitis hõbemedali Elisabeth Kaldvee. Võistkondlikus arvestuses said Eesti ratsanikud seenioride hõbeda ja noorte pronksi.

Kestvusratsutajad läksid Soome eesmärgiga kaitsta tiitlit. Mullu võideti Leedus Põhjamaade meistrivõistlused meeskondlikus arvestuses nii seenioride kui noorte klassis.

Võistlusel oli kohal 60 sportlast viiest riigist. Seeniorid pidid läbima 120 km distantsi, noored ja juuniorid 80 km distantsi. Võistlustingimused osutusid Jämsäs aga väga raskeks. Treenerina kaasas olnud Õnne Halliko sõnul oli maastik keeruline ning kuiv õhk ja kuum ilm olid mitmele paarile suureks väljakutseks, mis kajastus ka tulemustes. Võistluse lõpetas 24 seenioride paarist tulemusega vaid 11. Juunioride ja noorte rajal oli kokku 16 paari, kellest said tulemuse kirja 12.

Eesti sportlased näitasid sitkust ja vastupidavust ning nii võeti seenioride klassis kaksikvõit. Ines Beilmann (EER) ja Local Sunshine said tasuks kaela kuldmedali, tulemusega 15,87 km/h ja ajaga 7:37:23,7. Hõbemedali võitis Heigo Rohtla (Ruila Tall) hobusel Fatas Zanzibaar, nende tulemuseks jäi 18,86 km/h ja aeg 7:37:28,7. Fatas Zanzibaar sai ka seenioride võistluse Best Conditioni auhinna. Pronksmedali võitis rootslanna Jessica Holmberg hobusel Prince of Shades (8:01:0,5 ja 15,09 km/h).

Beilmanni sõnul oli rada meeletult raske ja ilm väga kuum ning selle kohta suutsid nad hoida üpriski head kiirust. Seenioride head tulemused tõid neile võistkondlikus arvestuses hõbeda. Võistkonda kuulusid Ines Beilmann, Heigo Rohtla, Lilian Schönberg ja Brenda Prants. Kulla võitis Rootsi ja pronksi Soome.

Noorte ja juunioride klassi kuldmedal läks Norrasse. Sofie Dahl Larsen ja Al Samah said võidutulemuseks kirja 4:51:23,6 ja 17,09 km/h. Al Samah sai endale ka Best Conditioni auhinna. Hõbemedali sai Eesti noor sportlane Elisabeth Kaldvee üheksa-aastasel Eesti ratsaponil Salsa tulemusega 4:51:44,5 ja 17,06 km/h. Pronksmedali võitis Norra sportlane Stine Aasdokken hobusel Quiero (4:54:16,4 ja 16,92 km/h). Eestlastest lõpetasid viiendal kohal Jasmin Viinamägi ja Ilueedi ning seitsmendana Anett Laever ja Päike. Võistkondlikult võitsid Eesti noored sportlased koosseisus Elisabeth Kaldvee, Jasmin Viinamägi, Anett Laever, Annabel Kaldvee pronksmedali. Kuld läks Norrale ja hõbe Rootsile.