Briti esireket kaotas finaalis kohtunikuga vaieldes enesevalitsuse ({{commentsTotal}})

Johanna Konta pukikohtunikuga vaidlemas.
Johanna Konta pukikohtunikuga vaidlemas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia Nottinghamis peetud WTA tenniseturniiril võidutses austraallanna Ashleigh Barty, kes alistas finaalis kodupubliku ees mänginud Johanna Konta. Seejuures mängis Konta otsustavas setis maha 4:1 eduseisu.

Barty võitis otsustavas setis viis geimi järjest, jäädes veidi üle kahe tunni kestnud kohtumises lõpuks peale 6:3, 3:6, 6:4.

Konta asus pukikohtuniku Paula Vieira Souzaga vaidlema, kuna seisul 4:4 loeti Barty löök sisse, kuigi Kontale tundus, et see läks välja. Selle tulemusel murdis austraallanna Konta servi.

"See on täiesti naljanumber! Me anname endast väljakul kõik ja sa teed otsuseid, mis mõjutavad meie elusid, kas sa saad sellest aru?" pahandas äärmiselt emotsionaalne Konta pukikohtunikuga.

Barty hoidis järgmises geimis servi ja võitis karjääri teise WTA turniiri. Konta pärast matši pukikohtunikuga kätt suruma ei läinud, kuigi etikett näeb seda ette.

"Otsustava seti 4:4 on igas mängus oluline hetk," ütles Konta pärast mängu pressikonverentsil. "Kindlasti kulutasin selles olukorras liiga palju energiat. Aga kui välja arvata üks kehv löök viimases geimis, siis ma ei teinud enda arvates väga midagi valesti. Loomulikult olen pisut kurb, et ma ei võitnud, aga üldiselt oli nädal positiivne."

Konta kaotas mullu Nottinghami turniiri finaalis horvaatlanna Donna Vekicile, kellest ta tänavu sai veerandfinaalis jagu. Aga ka Barty sai revanši – mulluses veerandfinaalis alistas Konta kahes setis just Barty.

Värskes maailma edetabelis tõusis 22-aastane Barty koha võrra ja on nüüd 16., Konta jätkab 22. real.

s'Hertogenboschis, kus mullu võidutses Anett Kontaveit, triumfeeris tänavu Serbiat esindav Aleksandra Krunic, kes alistas finaalis 6:7 (0), 7:5, 6:1 belglanna Kirsten Flipkensi.

Karjääri esimese turniirivõidu pälvinud Krunic tõusis maailma edetabelis 16 kohta ja paikneb nüüd 39. real, Flipkens kerkis 12 positsiooni ja on 48.