Kolm eestlast võidutsesid kuulsal Jukola teatejooksul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1529225160000 | amCalendar}}
Foto: facebook.com/EestiOrienteerumisliit

Öösel vastu pühapäeva toimus Soomes, Lahti lähedases Hollolas juba 70. korda mastaapne klubidevaheline orienteerumise teatejooks Jukolan viesti, mille võitis KooVee võistkond, kuhu kuulusid ka kolm eestlast.

Juba 1949. aastal alguse saanud traditsiooniline võistlus on oma nime saanud  Aleksis Kivi teosest "Seitse venda". Juubelijooks tõi uue osavõturekordi, mil startis ligi 1900 seitsmeliikmelist meeskonda kokku enam kui 13 000 osalejaga, sealhulgas kogu maailma paremik. Õhtul kelll 23 ühisstardiga algava ja võitja jaoks varahommikul kella seitsme paiku lõppeva teatejooksu vahetuste pikkused varieeruvad vahemikus 6 - 17 km ning võistluse võit on tihedas konkurentsis ülimalt prestiižikas. Eestlastest on varem sellega hakkama saanud vaid Olle Kärner aastal 2008 ning Timo ja Lauri Sild aastal 2016.

Seekord lisandus Jukola võitjate auväärsesse nimistusse neljas eestlane, Kenny Kivikas ning kaks eestlast, Timo ja Lauri Sild, on nüüd kahekordsed Jukola võitjad. Võiduka Tampere klubi KooVee meeskonnas jooksid lisaks kolmele eestlasele kaks soomlast - Joni Hirvikallio ja Topi Anjala, ukrainlane Oleksandr Kratov ja ankruetapil üks maailma absoluutseid tippe, šveitslane Daniel Hubmann.

Kolmanda, kõige pikema öise vahetuse järel oli KooVee meeskond kahe soomlase ja Lauri Silla soorituste järel 12. kohal, ligi kuus minutit liidritest maas. Neljandas vahetuses viis hiilgava soorituse teinud Oleksandr Kratov KooVee juhtima ning Kenny Kivikas, Timo Sild ja Daniel Hubmann ei andnud seda positsiooni hetkekski käest. Vahe teiseks tulnud tiitlikaitsja, Göteborgi IFK-ga kahanes vahepeal küll vaid 50 sekundile, kuid finišiks oli KooVee võidumarginaal 4:28 ning võistkonna koguaeg 7:27.18.

Päeval toimunud naiste neljaetapilise Venla teatejooksu võit läks ligi 1600 neljaliikmelise naiskonna seas Rootsi suurklubile Stora Tuna. Eestlannadest jõudis kõrgeimale, 20. kohale Soome klubi Hiidenkiertäjät naiskonnas ankruvahetust jooksnud Annika Rihma. 

Venla teatejooksu võitjaks on eestlannadest tulnud vaid Külli Pirksaar (Kaljus) aastatel 1995 ja 2000.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: