Anderson ja Castors Braine mängisid Belgia karikafinaalis suure eduseisu maha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merike Anderson
Merike Anderson Autor/allikas: Rando Reining

Pühapäeval peetud Belgia naiste korvpalli karikafinaalis jäi Merike Andersoni koduklubi Mithra Castors Braine Antwerpenis peetud finaalis alla Belfius Namurile 79:80. Kaotus on valus seda enam, et viimast veerandit alustas Braine 69:53 eduseisus.

Poolaja võitis 2013. aaasta Belgia meisternaiskond Namurist 44:42. Kuid kolmas veerand kuulus täielikult Braine'ile - 27:9. Braine'i suurim eduseis oli kolmanda veerandi lõpus - 69:50. Sealt tegi Namur vahespurdi, tulles järgi 61:69, kirjutab portaal basket.ee.

Ka viimasel veerandil nihkus Namur aina lähemale (veerandajavõit neile 27:10). 2.09 enne lõppu oli Braine veel ees 79:72, kuid Hanne Mestdagh ja Sidney Spencer panid mööda, Julie Allemand tegi pallikaotuse ning Namuri kohtumise kangelase Maya Miljkovijcki kolmesega oli seis 55 sekundit enne lõppu viigis 79:79.

Seejärel Marjorie Carpreaux viskas Braine'i poolelt mööda, Celeste Trahan-Davis kaotas palli ent ka vastane ebaõnnestus. Siiski, mõni sekund enne lõppu pidi Carpreaux tegema vea Miljkovijckile (just enne seda oli too hankinud ründelaua), too tabas esimese, teise viskas mööda, laua sai Spencer, kuid Hanne Mestdaghi kaugelt teele saadetud vise ei tabanud - 79:80.

Namur võitis laua 38-31, korvisöödud 13-11, pallikaotusi neil 19 Braine'i 18 vastu. Kahepunktivisked Braine'ile 48,4 % - 44,1 %, kolmesed Namurile 53,3 % - 33,3 %, vabavisked Braine'ile 88,2 % - 57 %.

Võitjate kasuks tõi Astou Traoure 25 punki, Maya Miljkovijck lisas 20 silma. Braine'i edukamad olid Trahan-Davis 24 punkti ja 12 lauapalliga, Merike Anderson tõi pea 24 minutiga 17 silma, 1 lauapalli ja 2 korvisöötu ning tegi 2 pallikaotust ja 3 viga. Pluss-miinus skaalas jäi ta +9 peale ja efektiivsustegur oli 10. 17-st punktist 12 tõi Anderson esimesel poolajal. Kahepunktivisked 7/3, kolmesed 5/3 ja 2/2.

Toimetaja: Siim Semiskar