Põhja-Iirimaa alistas eestlaste osalusel Sloveenia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Conor Washington (keskel) tähistab oma esimest väravat Põhja-Iirimaa koondise eest Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa jalgpalliväljakutel peetakse selle nädala alguses rohkelt sõprusmänge. Eile õhtul olid võidukad Ukraina ja Põhja-Iirimaa.

Eelmise EM-i korraldajamaa Ukraina alistas Kiievis 20 000 pealtvaataja ees 1:0 samuti tänavusel EM-il mängiva Walesi. Mängu ainsa värava lõi 27. minutil Kiievi Dünamo mängumees Andriy Yarmolenko. Walesi ridadest puudus nende suurim staar, Real Madridis mängiv Gareth Bale, kes sai hiljuti teise tütre isaks. Samuti polnud rivistuses Aaron Ramseyt.

Viimati võitis Walesi koondis ilma Gareth Bale'ita kohtumise 2013. aastal.

Õhtu teises suuremas lahingus alistas EM-ile sõitev Põhja-Iirimaa koduväljakul Conor Washingtoni 41. minuti väravast Sloveenia. Seejuures oli see alles teise mängu koondise eest pidanud 23-aastase Washingtoni esimene värav koondisesärgis.

Seejuures teenindas eilset kohtumist Eesti vilebrigaad. Peakohtunikuks oli Kristo Tohver ning teda assisteerisid Sten Klaasen ja Silver Kõiv. Neljanda kohtuniku ülesandeid täitis Juri Frischer.

Toimetaja: Alvar Tiisler