Nõmme Kalju naiskonna kapten: loodan, et me jõuaksime mängud lõpuni vastu pidada ({{commentsTotal}})

Nõmme Kalju fännid
Nõmme Kalju fännid Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Nõmme Kalju naiskond lõpetas eelmisel aastal jalgpalli Meistriliiga seitsmenda kohaga. Eelmise hooaja koosseisu näol oli Noortekoondise järel tegemist liiga noorima võistkonnaga. Platsil käinud mängijate keskmiseks vanuseks oli 18 aastat ja 4 kuud.

Uue hooaja esimeses voorus, 2. aprillil läheb Nõmme Kalju naiskond kodus vastamisi Tallinna FC Floraga.

Naiskonna kapten Sarah Brigitta Kasemaa räägib, millest eelmisel hooajal puudu jäi, mille kallal naiskond sellel hooajal võiks tööd teha ning huvitavast võimalusest osaleda turniiril Itaalias.

Eelmise hooaja lõpetasite 7. kohaga. Kuidas selle tulemusega rahule jäite?

Mina isiklikult sellega rahule ei jäänud, sest vaadates neid mänge, siis oleksime suutnud ka paremale kohale tulla. Suutsime tugevate võistkondade vastu näidata korralikku mängu, aga vajusime lõpus ära ja lasime endale lüüa üsna mõttetuid väravaid. Seetõttu tuli ka palju kaotusi ja me ei suutnud mängudest võtta punkte.

Tuli ette ka libastumisi näiteks Noortekoondise vastu. Valmistas see veidike pettumust?

Jah, kindlasti. Hooaja viimane mäng oli Noortekoondise vastu, kust oleks pidanud võtma kindlad kolm punkti, aga lõpuks jäi viiki. Pigem oli meil hooaja lõpuks see, et kaitse oli paigas, aga puudu jäi ründefaasis. Kindlasti ka Noortekoondis arenes hooaja jooksul väga palju ja nende vastu oli ka raskem mängida.

On teie koosseisus ka suuremaid muudatusi toimunud võrreldes eelmise hooajaga?

Meil on suured muudatused selles mõttes, et noormängijad on meil kõik uued ja nemad mängivad esimest aastat naiskonnas. Nende jaoks on kindlasti suur väljakutse Meistriliiga kohe vastu võtta. Siis on Levadiast meil uus väravavaht [Imbi Hoop], sest Maarja Virula läks Pärnusse tagasi meie juurest. Gerli Israel naasis tagasi, kes oli ametlikult meie mängija, kuid käis vahepeal Pärnus mängimas. Varem Põlva Lootoses mänginud Helene Leht on meie juurde tulnud. Rohkem suuri muudatusi ei ole.

Kui vaadata näiteks teie eelmise aasta koosseisu, siis oli teil Noortekoondise järel kõige noorem koosseis. Võib see olla mingil määral eeliseks või on vahel platsi peal kogemusest puudust tunda?

Muidugi on hea, kui on mängijad, kes on kaua koos mänginud. Meil jah, on väga nooremapoolne võistkond, aga ma usun, et need nooremad tüdrukud on tahtmist täis ja meil koostöö sujub. Ma usun, et see ei ole meil takistuseks, kuigi kindlasti oleks ka hea, kui oleks kogenud mängijaid, aga see võtab natuke aega, et seda kogemust saada.

Olete kaks aastat järjest Meistriliigas mänginud ja enne seda Esiliiga ja Meistriliiga vahel liikunud. On see otsus Meistriliigas mängida kahe aasta jooksul kindel olnud või olete kaalunud ka Esiliigasse minekut?

Sellel aastal kaalusime ka Esiliigasse minekut, aga otsustasime siiski Meistriliiga kasuks, kuna arvasime, et me oleme juba kaks aastat suutnud seal mängida, siis milleks lasta latti madalamale ja anda enda koht ära, kui meile on see võimalus antud. Me usume, et see kogemus annab rohkem, et saaksime areneda. Esiliigas oleks kindlasti lihtsam, aga ma arvan, et see ei ole kõige olulisem meie jaoks.

Mida ootate uuelt hooajalt? Olete enda jaoks püstitanud mõne eesmärgi näiteks tulemuse näol või midagi, mida mänguliselt parandada?

Võrreldes eelmise hooajaga ootame kindlasti seda, et me jõuaks lõpuni vastu pidada. Eelmine aasta juhtus just tihti seda, et me alustasime hästi ja lasime põhimõtteliselt viimastel minutitel endale ära lüüa ja kaotasime sealt väga olulisi punkte. Kindlasti on oluline, et me mängiksime distsiplineeritult ja 100% lõpuni välja. Et ei vajuks mäng lõpus ära, mida juhtus eelmine hooaeg tihti.

Teie Facebooki lehel ringleb palju videoid, kus palute inimeste abi, et saaksite naiskonnaga sõita välismaale turniirile. Millega täpsemalt tegemist on?

Praegu tegeleme sellega intensiivselt, et leida endale sponsoreid. Saime sellise huvitava kutse minna rannajalgpalli turniirile Itaaliasse. Euro Winners Cup 2016, mis toimub 23.-29. maini. Meestele on see toimunud ka varasemalt, aga sellel aastal on see esimest korda ka naistele. Kuna meie treener Getuliol on seal tutvused, siis said nad teada, et oleme Eestis ainuke naiskond, kes on ka rannajalgpalliga tegelenud, et me ka iga suvi treenime, siis tuli selline pakkumine. Kokku osaleb 16 naiskonda, meie siis seal hulgas ja see on üks Euroopa suurimatest rannajalgpalli turniiridest.

Osalemine kindel veel ei ole?

Jah, see 100% kindel ei ole. Meil on mai alguseni aega, praegu kõik sujub. Iga päevaga tundub, et võime sinna lennuki peale astuma hakata. Loodame, et saame ikka minna.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: