Soome liiga veerandfinaalis hädas olev HIFK jõudis poolfinaalist ühe võidu kaugusele ({{commentsTotal}})

Siim Liivik
Siim Liivik Autor/allikas: Steiv Silm/ERR

Eestlase Siim Liiviku koduklubi Soome jäähoki kõrgliigas Helsingi IFK suutis pärast kahte kaotatud mängu naasta võitude teele, kui kodujääl alistati 2:1 Lahti Pelicans ning asuti veerandfinaalseeriat taas 3:2 (1:0, 0:1, 1:0) juhtima.

Siim Liivik sai jääaega 10 minutit ja 9 sekundit ning osales üheksal lahtiviskel, millest võitis neli. +/- näitaja jäi mehel nulli.

HIFK avavärava viskas Tomi Tuomista esimesel kolmandikul, teisel perioodil Pelicans viigistas, kui täpne oli Janne Ritamäki ning viimase kolmandiku keskpaigas viskas Teemu Ramstedt HIFK võiduvärava.

HIFK sai põhiturniiril kindla esikoha, kuid neist koguni 40 punktiga maha jäänud ja alles 9. positsioonil lõpetanud Pelicans on veerandfinaalis suutnud visa vastupanu osutada.

Praeguseks on ainsana poolfinaali pääsenud Tampere Tappara, kes sai Rauma Lukko meeskonnast viimati jagu 5:3 ja võitis veerandfinaalseeria mängudega 4:1.

Teises kahes paaris on samuti seisud 3:2, kui Oulu Kärpät juhib selle skooriga TPS-i vastu ja Jyväskylä on ühe võidu kaugusel poolfinaalist SaiPa vastu.

Toimetaja: Siim Semiskar