Tarvas võttis Rapla üle kindla võidu, Rock alistas Pärnu ({{commentsTotal}})

Rakvere Tarvas
Rakvere Tarvas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Rakvere Tarvas kodusaalis 105:78 liigatabeli kõrgemal paikneva AVIS Rapla.

Esimene veerandaeg kulges tasavägiselt, Tarvas võitis selle 24:23, kuid poolajaks oli edu juba 53:43 ning viimasele veerandile mindi 76:54 eduseisus.

Tarva resultatiivseim oli Brandis Raley-Ross 30 punktiga, Reinis Strupovics lisas 27 punkti. Rapla eest viskasid nii Maurice Kemp kui Indrek Kajupank 19 punkti, lisaks võttis Kemp 14 lauapalli.

Tabelis teisel kohal paiknev TÜ/Rock oli võõrsil 70:61 parem Pärnu Sadamast, seejuures veel neli minutit enne kohtumise lõppu juhtis Pärnu 58:56. Mitmele põhimehele puhkust andnud Rocki parimana viskas Kristen Meister 18 punkti, Saimon Sutt ja Karolis Petrukonis lisasid kumbki 12 punkti, lisaks võttis Petrukonis 11 lauapalli. Pärnu ridades viskasid nii Joonas Järveläinen kui Robert Valge 13 punkti.

TLÜ/Kalev oli koduplatsil 108:97 parem BC Valga-Valka/Maks&Mooritsast. Kalevi resultatiivseim oli Dominykas Milka 21 punktiga. Thomas Droney andis 12 resultatiivset söötu, võttis üheksa lauapalli ja viskas kümme punkti. Valga ridades viskasid nii Jurijs Aleksejevs kui Martins Berkis 24 punkti, lisaks võttis Aleksejevs kümme lauapalli.

Rock jätkab liigatabelis teisel kohal, olles kogunud 24 võitu ja kuus kaotust. Esikohal on kõik mängud võitnud Kalev/Cramo.

TLÜ/Kalev tõusis 17 võidu ja 13 kaotusega kolmandaks, 16 võitu ja 14 kaotust saanud Rapla langes neljandaks. 14. võidu teeninud Tarvas tõusis viiendaks, ühe mängu vähem pidanud Pärnul on kirjas 13 võitu ja 16 kaotust.

Valgale oli see üheksa võidu kõrval 20. kaotuseks, liigatabelis ollakse eelviimasel ehk kaheksandal kohal, seitsmes on Valgast ühe võidu enam saanud TTÜ. Viimasel kohal on kõik kohtumised kaotanud Audentese SG/Noortekoondis.