Kataloonia tuuri kuuenda etapi võitis Cimolai, Kangert 26. ({{commentsTotal}})

Kataloonia velotuuri 6. etapi võitis grupifinišis itaallane Davide Cimolai.
Kataloonia velotuuri 6. etapi võitis grupifinišis itaallane Davide Cimolai. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hispaania teedel jätkuva kõrgetasemelise Kataloonia velotuuri 6. etapi võitis grupifinišis itaallane Davide Cimolai (Lampre-Merida). Tanel Kangert (Astana) ja Rein Taaramäe (Katjuša) said kirja võitjaga sama aja.

Peagrupp jättis jooksikute püüdmise viimasele minutile, kuid jooksikud saadi siiski 100 meetrit enne finišijoont kätte. Teravamat finišijalga näitas Cimolai, teise koha sai sakslane Nikias Arndt (Giant-Alpecin) ning kolmas oli belglane Tosh van der Sande (Lotto-Soudal). Kangert lõpetas 26. ja Taaramäe 91. positsioonil, vahendab Rattauudised.ee.

Üldarvestuses jätkab liidrina Colombia rattur Nairo Quintana (Movistar). Alberto Contador (Tinkoff) kaotab talle seitsme ja Richie Porte (BMC) 17 sekundiga. Kangert hoiab jätkuvalt 21. kohta (+2.06) ja Taaramäe tõusis 65. kohale (+26.26).

Pühapäeval sõidetakse Barcelona piirkonnas velotuuri viimane etapp.