Leinav Holland sai prantslastelt koduplatsil valusa kaotuse, Bulgaaria üllatas Portugali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Holland - Prantsusmaa
Holland - Prantsusmaa Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa jalgpalliväljakutel reede õhtul peetud sõprusmängudest pidi keskseimas Holland tunnistama koduväljakul Prantsusmaa 3:2 paremust.

Värskelt oma ühe suurima jalgpallilegendi Johan Cruyffi kaotanud Holland jäi kiirelt kaotusseisu, kui 6. minutil oli täpne Antoine Griezmann ja 13. minutil lisas tabamuse Olivier Giroud.

Teisel poolajal suutsid hollandlased Luuk de Jongi 47. ning Ibrahim Afellay 86. minuti väravatest viigistada, kuid 88. minutil lõi Blaise Matuidi prantslaste võiduvärava.

Portugal pidi koduväljakul tunnistama Bulgaaria 1:0 üleolekut, kui ainsa värava sai 19. minutil enda nimele Brasiilia juurtega Marcelinho. Seejuures eksis Portugali megastaar Cristiano Ronaldo 67. minutil penaltil.

Holland - Prantsusmaa 2:3 (0:2)
47. Luuk de Jong, 86. Ibrahim Afellay - 6. Antoine Griezmann, 13. Olivier Giroud, 88. Blaise Matuidi

Iirimaa - Šveits 1:0 (1:0)