Maanteekarikasarja lühikese distantsi olemus muutub   ({{commentsTotal}})

Jalgratturid
Jalgratturid

Lisaks sellele, et Filter Maanteekarikasari paisub sel hooajal kaheksaetapiliseks, läbib uuenduskuuri lühikese distantsi võistlus.

Kui varem kujutasid nii lühike kui pikk distants endast klassikalist suure mass-stardiga rattarallit, siis alates käesolevast hooajast jääb traditsiooniline kord kehtima vaid pikal võistlusmaal. Lühikesel distantsil hakatakse rajale startima teemagruppide haaval, kusjuures gruppide-vahelist stardiintervalli hiljem ei tasaarveldada. Absoluutarvestust lühikesel võistlusmaal ei peeta.

Lühikesel distantsil on järgmise teemagrupid:

Noortespordi grupp – kõik M-U15 ja M-U17 vanuseklassi ratturid, kes stardivad rajale võistlemise eesmärgiga, paigutatakse sellesse gruppi. Noortespordi grupp stardib lühikesele võistlusmaale esimesena.

Meeste võistlusgrupp – kõik meesvõistlejad, kes ei kuulu enam noortespordi stardigruppi, ent stardivad võistlemise eesmärgil, paigutatakse sellesse gruppi. Meeste võistlusgrupp stardib 2 minutit pärast noortespordi gruppi.

Naiste võistlusgrupp – kõik naisvõistlejad, olenemata nende vanusest, kes stardivad rajale võistlemise eesmärgil, paigutatakse sellesse gruppi. Naiste võistlusgrupp stardib 3 minutit pärast noortespordi gruppi ehk minut pärast meeste starti.

Granfondo stardigrupp – kõik võistlejad, olenemata nende soost või vanusest, kelle jaoks on primaarne nautida ürituse melu ja koossõitmise rõõmu, on palutud sellesse gruppi. Granfondo grupp läbib koos korraldajapoolse kohtunikuga enamiku võistlustrassist hoogsas treeningtempos trügimise ja positsioonivõitluseta. Sõidetakse paarides ja käiakse vaheldumisi vedamas. Raja viimasel viiel kilomeetril antakse aga vabapakkumise vormis soovijatele roheline tuli võistlusmomendi tunnetamiseks ja finišeerimiseks. Granfondo grupp stardib neli minutit pärast noortespordi gruppi ehk minut pärast naiste starti.

Tervisespordi stardigrupp – algajatele ning rahulikku sõitu eelistavatele inimestele suunatud grupp, kus kehtib põhimõte, et kedagi maha ei jäeta ning sõidetakse kõigile jõukohase tempoga. Grupis on tegevust koordineeriv ja algajaid rattureid juhendav treener. Lähe antakse tervisespordi stardigrupile neli minutit pärast esimest starti ehk samal ajal kui granfondo grupile.

Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile sõnul suurendab uus süsteem eelkõige ohutust. "Enamik kukkumisi juhtub just suurtes gruppides ja erinevas vanuses ratturid on erineva riskivalmidusega. Alates sellest hooajast on pundid on väiksemad ja igaüks saab võistelda koos omaealistega," selgitas Reile pressiteate vahendusel.

"Lisaks muutub omaealiste ja samast soost võistlejate vaheline konkurents ausamaks. Noored saavad võistelda noortega, naised naistega ja mehed meestega. Kaob ära võimalus kasutada tugevamate vanuseklasside võistlejate tuult. Grupist maha jäädes ei pea osaleja üksinda lõpuni sõitma, vaid saab hüpata tagant tulevasse jõukohasesse gruppi."

Filter Maanteekarikasari:

7. mai Kuusalu 23. Rattaralli
22. mail Elva 31. Rattapäev
5. juuni Tabasalu 6. Rattaralli
19. juuni Mulgi 6. Rattaralli
10. juuli Haapsalu 16. Rattaralli
31. juuli Pandivere 26. Rattaralli
21. august Võru 11. Rattaralli
3. september Fakto Auto Tallinna Rahvasõit

 

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: