Nõmme lõpetas turniiri kaotusega Valgevene meistrile ({{commentsTotal}})

Nõmme BSC Olybet.
Nõmme BSC Olybet. Autor/allikas: Erakogu

Nõmme BSC OIyBet mängis pühapäeval Euro Winners Cup turniiril kohamängude viimase kohtumise, kui 15.-16. koha mängus tuli Valgevene meister Bate Borsiovilt vastu võtta 5:8 kaotus.

Varahommikul peetud mäng algas aktiivselt mõlemalt poolelt. Esimesena skooris Bate mängija Aksenov kui oma karistusala joonelt ligi 30 meetri pealt karistuslöögi Nõmme väravas seisnud Marten Rimmelile püüdmatult lati alla tugeva löögiga virutas. Vaid minut hiljem oli taas aktsioonis sama mees Bate poolelt kui väravavahilt äärel söödu saanununa mängis osavalt üle mitu Nõmme mängijat ning lõi palli lati alla. Kaks minutit hiljem teenis Bate mängija karistuslöögi Nõmme karistusala lähedal ning saatis enesekindlalt palli järgnenud trahvilöögist posti kõrvale seisuks juba 0:3. Väravale järgnenud lahtilöögist tegi Rando Rand ohtliku pealelöögi, mille blokeerimisel põrkas pall vastu Bate kaitsjat ning kohtunik määras Nõmme kasuks penalti. Lööma asus Rand, kes enesekindlalt palli väravasse saatis ning vähendas kaotusseisu 1:3. Minut enne kolmandiku lõppu tabas Bate mängija veel Nõmme värava posti.

Teine kolmandik algas Nõmme poolt hästi kui Raido Luhaorg algatas hea vasturünnaku, mille Rand peaga Verner Uibole suunas, kes osava üle puusa löögiga palli üle väravavõrku suunas. Vaid minut hiljem teenis karistuslöögi Aleksander Saharov poolel väljakul ning saatis selle täpse löögiga posti põrkest väravasse ning viigistas seisu 3:3-le. Järgnenud lahtilöögist taastas aga Bate koheselt eduseisu - 4:3. Kolmandiku kaheksandal minutil tegi Nõmme kiire kontrarünnaku, mille Andreas Aniko Bate värava posti lõi. Minut hiljem tegutses hästi Bate kui Nõmme karistusalas palli omale võitis ning eduseisu 5:3-le kasvatas.

Kolmanda kolmandiku esimesel minutil kasvatas Bate eduseisu veelgi, kui Nõmme mehed ei jõudnud vastastele piisavalt lähedale, et takistada karistusala joonelt tehtud pealelööki. Kolmandiku kuuendal minutil tõrjus Rimmel vastaste pealelöögi otse Bate mängija pea peale, kes selle lähidistantsilt raskusteta väravasse suunas. Minut hiljem realiseeris hea vaheltlõike tulemusena vasturünnaku Valgevene koondise ründaja Samsonov tugeva löögiga otse ristnurka seisuks juba 8:3. Kolmandiku üheksandal minutil suunas Rand kaitses palli peaga Hindrimäele, kes vastaste karistusala joonelt mänguvahendi kindlalt posti kõrvale lõi. Juba 30 sekundit hiljem sai palli Bate karistusalas Indrek Palm, kes tõstis palli ette ja käärlöögi väravasse lõi. Enamaks Nõmme meestel jõudu ei jätkunud ning lõppseisuks kujunes 8:5..

Kokkuvõttes saavutas Nõmme BSC OlyBet Euroopa rannajalgpalli klubide karikavõistlustel 74 meeskonna konkurentsis 16. koha, mis on Eesti klubide läbi aegade parim tulemus.