Kardi noortesarja peakorraldaja: soovime kultuurseid liiklejaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kardisport Autor/allikas: Pille Russi

Noorte kardispordisarja Talendid Rajale peakorraldaja Martin Harak sõnas, et tulemuste tagaajamise asemel on selle eesmärgiks kasvatada viisakaid inimesi ja liiklejaid.

"Me ei mõõda kuidagimoodi neid numbreid või arve, kuidas keegi edasi liikus ja kui palju saame oma tehtud tööga rahul olla. Pigem oleme rohkem rahul selle tulemusega, kui meil on lihtsalt võimalikult palju lapsi saamas osa maanteeameti, politsei ja lastekaitseliidu loengutest, mida igal võistlusel lühikeste töötubadena lastele edasi anname," sõnas Harak intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev". "Pigem on hea võistlustel perekesksust näha ja kasvatada üldist tehnikaspordi ja -hariduse kultuuri."

"Noored on tulevik ja needsamad lapsed, kes täna sarjades võistlevad, on 5-6-7 aasta pärast autoroolis. Loomulikult organisatsioonina, aga ka lihtsalt inimestena ja pereinimestena soovime, et meil oleks ühiskonnas esiteks viisakad inimesed, teiseks kultuursed liiklejad," jätkas Harak.

"Autosport ja tehnikasport laiemalt on üks võimalus oma pingeid maandada, kui on soov autoga kiiresti sõita ja ennast sportlikus plaanis proovile panna. Kindlasti ei ole tänav see koht, kus seda teha. Pealegi igaüks, kes on vähegi proovinud korraks võistlustehnikat, olgu see kas või hobikart, saab aru, et autoga tänaval huligaanitsemine on üks paras mõttetu tegevus."

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu eestvedamisel loodud populaarne laste hobikardisari alustab 27. märtsil oma neljandat hooaega. Suurimaks uudiseks on Tallinnast eemale laienenud kalender.

Auto24 Talendid Rajale on sari, kus osalemiseks ei pea võistleja omama mingisugust võidusõiduvarustust. Võisteldakse hobikartidel, mis loositakse võistlejatele võistluspaigas kohapeal. Samuti varustatakse sõitjad vajaliku turvavarustusega.

Tänavuse hooaja võistlussarjas saavad osaleda kõik 2003. a ja hiljem sündinud lapsed, kes enne tänavust hooaega ei ole omanud võidusõidulitsentsi. Selle piirangu eesmärgiks on hoida sarjast eemal lapsed, kes juba on kardispordis tegevad. Samal põhjusel ei pääse osalema eelmiste aastate kokkuvõttes esikolmikus lõpetanud sõitjad.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: