Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Epp Mäe käis Põltsamaal tüdrukutele maadlust näitamas

Eesti naismaadlejate järelkasv veetis nädalavahetuse Põltsamaal, kus viidi läbi ühistreeninguid ja kavandati plaane naiste maadluse populariseerimiseks.

Eestis tegutsevad naismaadlejad ja nende treenerid said ühises laagris kokku üldse esimest korda. „Meie eesmärk oligi tüdrukutele näidata, kui palju meid tegelikult on ja kui kihvt on koos trenni teha,” rääkis MM-pronks Epp Mäe ETV spordisaatele.

Epp Mäe lisas, et andekaid tüdrukuid treenib meil mitmel pool Eestis, kuid vaja oleks treenerit, kes kogu noorte järelkavu enda käe alla koondaks. „Viktoria Vesso Tartust on üks praegune tüdruk, kes on oma kogemuse ka juba välismaal võistlustel saanud. Entusiasm tema sees on kasvanud ja see on super,” sõnas Mäe.

Kas tüdrukutega koos on parem trenni teha kui poistega? „Jaa, seda kindlasti. Tüdrukud teevad naiste maadlust, võtavad jalga, aga poisid on kreeka-roomas rohkem üleval,” tõdes Eesti õpilaste ja kadettide meister Vesso.

Naiste maadlusele veelgi suurema hoo andmiseks hakkab maadlusliit tüdrukutele korraldama ka seeriavõistlusi. „Ja kindlasti tuleks meie lähiriikide treeneritega läbi rääkida ühiste treeninglaagrite läbiviimine nii meil siin, kui ka Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus,” lausus Eesti Maadlusliidu peasekretär Antti Lepik.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: