VIDEO | Pärnu Sadam alistas hullu kolmesega TLÜ/Kalevi, Tarvas sai jagu TTÜ-st ({{commentsTotal}})

{{1458414845000 | amCalendar}}
Joonas Järveläinen
Joonas Järveläinen Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Alexela Korvpalli Meistriliigas oli täna kaks mängu. TTÜ KK ja Rakvere Tarvas kohtusid TTÜ spordihoones ning vajaliku võidu sai kirja Rakvere Tarvas tulemusega 85:76. Teises kohtumises võõrustas Pärnu Sadam TLÜ/Kalevit. Mängu võitis Pärnu Sadam Joonas Järvelaineni viimase sekundi kolmesest87:86.

TTÜ KK ja Rakvere Tarvas olid kohtunud hooajal varem viiel juhul ning kõik mängud oli võitnud Rakvere Tarvas. Kohtumine mängis olulist rolli ka tabeliasetuses.

Mängus oli pinget ning sellest andis aimu kohtumise esimene poolaeg, mis lõppes Rakvere 43:39 eduseisul. Enamus ajast juhtisid siiski üliõpilased, aga vahe polnud kordagi hiilgama suur.

Kolmanda veerandi lõpusireeniga tabas Roberts Stumbris kolmese, mis alustas 12-1 vahespurti ning suurendas Rakvere Tarva vahe 11 punktiliseks. Sellest august ei suutnud TTÜ enam välja tulla ning mäng lõppes Tarva 85:76 võiduga.

Vajalikel hetkedel tõmbas Brandis Raley-Ross neljanda veerandi alguses Rakvere Tarva käima ning tabas olulised visked. Rossi arvele kogunes 15 punkti, viis lauapalli ja resultatiivset söötu.

Tarva mängijatest on raske kedagi välja tuua. Lisaks Rossile tegi soliidse esituse Reinis Strupovics, kes viskas 21 punkti. Roberts Stumbris lisas 18 punkti ja seitse lauapalli.

Toomas Raadik tõi kaotajatele 20 punkti ja 15 lauapalli. Rait-Riivo Laane viskas 18 punkti.

Tarval oli parem viskepäev kui TTÜ-l: kahesed 47,2% vs 40%, kolmesed 45% vs 43,5%, vabavisked 80% vs 55,6%. Lauas jäi peale TTÜ 40 vs 35. TTÜ tegi 17 pallikaotust, Tarvas 15.

Teises kohtumises võõrustas Pärnu Sadam TLÜ/Kalevit. Mäng oli tasavägine. Poolaeg lõppes Pärnu 41:37 eduseisul. Kohtumise lõpp oli aga tõeline thriller ja pakkus ühe kõige meeldejäävama viske Eesti korvpalli ajaloos.

Paulius Petrilevicius viigistas mänguseisu 10 sekundit enne lõppu 84:84. TLÜ/Kalev võttis aja maha ning pall anti Johnny Berhanemeskeli kätte, kes realiseeris kahese neli sekundit enne lõppu ning viis Kalevi uuesti kahega ette, 86:84.

Siiski jäi tabloole piisavalt palju aega, et Pärnu oli võimalus teha veel vise. Pall anti Joonas Järvelaineni kätte, kes viskas mänguvahendi oma välja poolelt korvi suunas ning ime läbi vise tabas! Sireen kõlas ja Pärnu võitis kohtumise 87:86.

Võitjate resultatiivseim oligi viimase sekundi viske tabanud Joonas Järvelainen 34 punktiga. Paulius Petrilevicus lisas 19 silma ja 12 lauapalli. Kaotajtele tõi Johnny Berhanemeskel 26 silma. Dominykas Milka viskas 18 punkti ja võttis maha 12 lauapalli.

Rakvere Tarvas on kuues 12 võidu ja 16 kaotusega, TTÜ KK on seitsmes 10 võidu ja 20 kaotusega. Pärnu Sadam säilitas viienda koha 13 võidu ja 15 kaotusega. TLÜ/Kalev hoiab kolmandat positsiooni 16 võidu ja 11 kaotusega.

TTÜ KK peab järgmise mängu 29. märtsil võõral väljakul Pärnu Sadama vastu. Rakvere Tarvas võõrustab tuleval kolmapäeval BC Valga-Valka/Maks&Mooritsat. Pärnu Sadam võõrustab nädala pärast TÜ/Rocki. TLÜ/Kalev võõrustab neljapäeval BC Kalev/Cramot.